Lucescu ile yollar ayrılıyor! Yerin kim gelecek?

İsveç’e 1-0 yenilerek küme düşen Türkiye’de Lucescu ile yollar ayrılıyor. Yerine ilse Beşiktaş’ta bu sezon sözleşmesi sona eren Şenol Güneş’in geleceği iddia edildi.

Lucescu ile yollar ayrılıyor! Yerin kim gelecek?
Son Güncelleme: 23 Ağustos 2019 Cuma 11:59
19 Kasım 2018 Pazartesi 08:52

Lucescu yönetimindeki A Milli Takım UEFA Uluslar Ligi'nde İsveç'e Konya'da 1-0 yenilerek küme düştü. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yönetimi, eleştirilen 73 yaşındaki Lucescu’yu göndererek 2020 Avrupa Şampiyonası elemeleri için yerli teknik adamla anlaşma kararı aldı. Aday olarak öne çıkan isimse Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş... Deneyimli hocanın adı Luce öncesinde konuşulmuş ancak Beşiktaş bırakmak istememişti. TFF Yönetimi, sezon sonunda siyah beyazlılarla sözleşmesi bitecek olan Güneş ile yeniden masaya oturacak.

Güneş olmazsa Avcı’ya teklif gidecek

Bu kez tüm taraflar için şartların ve zamanın daha uygun olacağı düşünülürse Güneş ile Ay ve Yıldız'ın tekrar buluşması hiç de uzak bir ihtimal değil. Şenol Güneş ile ilgilenen takımlar arasında Trabzonspor'un da olduğu biliniyor. Güneş'ten istenen yanıt alınamazsa TFF, B planını da hazırlamış durumda. Bu isimse Başakşehir'in başarılı teknik direktörü Abdullah Avcı. Avcı, Başakşehir ile gösterdiği harika performansla TFF Yönetimi'nin takdirini toplamış durumda. Tecrübeli çalıştırıcının da sözleşmesi sezon sonunda bitiyor.

Orman: Güneş adı geçebilir

Güneş'in Milli Takım için gündeme gelmesine Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Şenol Güneş'in önemli bir futbol markası olduğunu vurgulayarak "Şenol Güneş'in isminin milli takım için geçmesi kadar normal bir şey yok. Biz de spor yöneticisiyiz. Bir gün spor bakanı, bir gün federasyon başkanı oluyoruz. Böyle sporun içerisinde olunca, bir şekilde isminiz geçiyor. Bu iddiaların şu an itibariyle aslı yok. Federasyonun da Lucescu ile ilgili ne kararı var, açıkçası onu da bilmiyorum" dedi.

 

Yorumlar