Orman faturanın Güneş'e çıkarılmamasını istedi

Yaşanan başarısızlıklarının faturasının sadece Şenol Güneş’e çıkarılmamasını isteyen Fikret Orman, “Hepimiz suçluyuz” dedi

Orman faturanın Güneş'e çıkarılmamasını istedi
Son Güncelleme: 9 Mart 2019 Cumartesi 11:05
9 Mart 2019 Cumartesi 11:04

Süper Lig’de alınan başarısızlıklar nedeniyle yöneticiler tarafından eleştirilen Şenol Güneş’e sahip çıkan Fikret Orman, tek sorumlunun hoca olmadığını belirtti.

Türkiye Futbol Federasyonu ile anlaşan Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, siyah-beyazlılar tarafından eleştirilirken, hocayı tenkit eden yöneticilere cevap Fikret Orman’dan geldi.

Orman’ın, “Kulüp olarak maddi anlamda kötü bir dönemden geçiyoruz. Tek suçlu hoca değil... Başarısızlıkta hepimizin payı var. Başarıda ortaksak bu duruma da ortak olmalıyız. Şenol Hoca ile iki sene üst üste şampiyon olduk. Kaldı ki, ekonomik sıkıntılar nedeniyle birçok önemli oyuncuyla yollarımızı ayırmak zorunda kaldık” dediği bildirildi.

Başkanlığa geldiği günden beri, anlaştığı hocalarla mukavele sonuna kadar devam etmeyi tercih ettiği için Şenol Güneş ile yollarını ayırmak istemeyen Fikret Orman’ın, “Eğer bir ikincilik şansımız varsa, bu hedefe bir tek Şenol Güneş ile ulaşabiliriz. Gitmesi durumunda hoca arayışına girmek zorundayız. Hoca istikrarı her zaman önemli... Kendisi bırakırsa bir şey diyemem ama biz yönetim olarak Şenol Güneş’in arkasında olmalıyız. Kötü ayrılmamalıyız. Bize önemli başarılar yaşattı. Aynı zamanda Beşiktaş da ona çok şey kattı” ifadelerini kullandı.

 

Yorumlar