Giovanni Guidetti’ye veda edildi

Ankara'da istek parça tartışması nedeniyle çıkan kavgada boynuna aldığı darbe sonucu hayatını kaybeden müzisyen Onur Şener cinayetinin detayları, parçaları bir araya getirilen bardak sayesinde çözüldü.

Giovanni Guidetti’ye veda edildi
Son Güncelleme: 25 Kasım 2022 Cuma 16:31
25 Kasım 2022 Cuma 15:51

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF), geçtiğimiz günlerde yolların ayrıldığını açıkladığı A Ulusal Bayan Voleybol Kadrosu Başantrenörü Giovanni Guidetti’ye düzenlenen basın toplantısı ile veda etti.

Düzenlenen basın toplantısına TVF Lideri Mehmet Akif Üstündağ ile Giovanni Guidetti katıldı.

“Türk voleyboluna çok değerli katkılar ve hizmetler verdi”

Basın toplantısında açıklamalarda bulunan Mehmet Akif Üstündağ, “5 yıl Türkiye’de bayan A ulusal grubunun başantrenörlük vazifesine Giovanni Guidetti’yi getirmiştik. Düzenlediğimiz basın toplantısında Guidetti’nin bizim içimizden biri olduğundan bahsetmiştik. Kendisi tıpkı vakitte bizim eniştemiz. Hala kendisi Türkiye’de misyon yapmakta. Türk Ulusal Ekibi’nde 5 yıl evvel önce vazifeye başladı. Türk voleyboluna çok kıymetli katkılar ve hizmetler verdi. Son dünya şampiyonasının akabinde kendisiyle bir ortaya geldik. Karşılıklı olarak konuştuk ve uzun bir toplantı yaptık. Ayrılma kararı aldık. Bu ayrılma kararında kendisinin de isteği vardı.

“Hiç düşünceli bir süreç yaşamadık”

Ben topluluğun lideri olarak Giovanni Guidetti hocamıza bugüne kadar ulusal ekip bazında vermiş olduğu hizmetlerden ötürü çok teşekkür ediyorum. VakıfBank’ta kendisine muvaffakiyetler diliyorum. Yeniden daima beraberiz. Kendisi bizim çok güzide bir kulübümüze hizmet etmekte. Kendisinden yardım almaya devam ederiz. Hiç dertli bir süreç yaşamadık. Ben kendisine ülkemize, Türk Ulusal Ekibi’ne vermiş olduğu hizmetlerden ötürü çok teşekkür ediyorum.

“Görev yapan, emeği geçen herkese tekrardan teşekkür ediyorum”

Konuşarak bu kararı aldık. Hakkımız varsa helal ediyoruz. Türk voleybolu inanılmaz bir ivme yakaladı. Bu ivmeyi devam ettireceğini düşünüyorum. Bireyler yarın olmayabilir. Lakin biz bu misyonda olduğumuz sürece en güzel formda devam etmek istiyoruz. Misyon yapan, emeği geçen herkese tekrardan teşekkür ediyorum.

“Her geçen gün Türk voleybolu bulunduğu yerden daha ileriye gitmiştir”

Bugün Türk voleybolunun geldiği noktada dünya şampiyonasında varız, Avrupa şampiyonasında varız. VNL’de varız. Erkekler çok âlâ ivme yakaladı. Erkeklerde bir tek VNL’de yokuz. Onu da finalde kaybettik. Yeterli bir ivmeyle onu da yakalayabileceğimizi düşünüyorum. 2024 Paris’te bana nazaran bayanların katılmasının yüzde 99, erkeklerin katılmasının ise yüzde 51 olduğunu düşünüyorum. Her geçen gün Türk voleybolu bulunduğu yerden daha ileriye gitmiştir, gitmeye de devam edecektir.” sözlerini kullandı.

“Türkiye dünya çapında 15’inci sırada yer alıyordu, şu anda 7’ye indi”

Giovanni Guidetti ise 15 yıldır Türkiye’de yaşadığını hatırlatarak, “Burada olduğum için çok memnunum. Benim de bir tarafım Türk diyebilirim. Son 5 yıl içerisinde yaptığımız çalışmalardan ötürü gururluyum. Madalyalar aldık, olimpiyatlara katılma hakkı kazandık, dünya şampiyonasına katıldık. En değerlisi, çalışmaya başladığımızda Türkiye dünya çapında 15’inci sırada yer alıyordu. Şu anda 7’ye indi. Bunun şahane bir durum olduğunu düşünüyorum.

“Bu çalışmalar sayesinde daha çok genç oyunculara erişebiliriz”

Türkiye’nin bana verdiklerini benim de bu halde geri verdiğimi düşünüyorum. Bilhassa liderimize çok teşekkür etmek istiyorum. Tıpkı vakitte Paris’te madalya kazanabileceğimizi düşünüyorum. Herkes için ‘enişte’ ve ‘hocam’ oldum. Son 5 yıl içerisinde efor gösteren liderimize, oyuncularıma ve teknik heyetime teşekkür ediyorum. Bu çalışmalar sayesinde daha çok genç oyunculara erişebiliriz.

“Türkiye voleybol konusunda şahane bir ülke”

2 gün evvel Bitlis’ten genç bir kızımız bana ulaştı. Ulusal kadronun başantrenörü olmadığınız için üzülüyorum lakin bize daha çok vakit ayırabileceğiniz için de seviniyorum. dedi.

TVF Lideri Mehmet Akif Üstündağ, başantrenör Giovanni Guidetti’ye plaket ve çiçek takdim etti.

Yorumlar