Fikret Orman'dan Galatasaray'a yanıt

Beyaz Tv ekranlarına konuk olan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, günlerce konuşulan Kulüpler Birliği'nin yayınladığı bildirinin ardından ilk kez konuştu.

Fikret Orman'dan Galatasaray'a yanıt
Son Güncelleme: 4 Aralık 2018 Salı 15:37
4 Aralık 2018 Salı 14:45

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, "Kulüpler Birliği olarak yapmış olduğumuz bir açıklama var. Derbi de çok talihsiz bir haftaya denk geldi. Derbinin önüne geçecekti bu açıklamalar. Ben de bugüne kadar sessiz kalmayı tercih ettim. Stresli bir maçtı, Beşiktaş-Galatasaray derbileri böyle geçiyor. Fatih Hoca kulübede değildi. Bizim için güzel bir maçtı." açıklamasında bulundu.

"Hakemlere düdük astırmak adalete müdahaledir"

Fikret Orman açıklamasının devamında şunları söyledi: Adalet herkese bir gün lazım olur. Yanlış yanlıştır. Doğru doğrudur. Hakemlere düdük astırmak adalete müdahaledir. Hakemlere cezalar daha önce de veriliyordu. Ali Dürüst'ün istifa etmesi, geri dönmesi ve dönerken yaptığı açıklama da bu konuya tuz biber ekti. En çok Anadolu kulüpleri rahatsız bu durumdan. Anadolu takımlarının maçlarında ne hakem hataları oluyor. Onların hakemlere düdük astırması bir yana, tv programlarında bile konuşulmuyor.

"TFF'de görev alanlar kulüpler için görev yapmazlar"

Hakem hata yapmıştır, yapmamıştır. Ben hakem yorumcusu değilim, bunu konuşmak benim haddime değil diyen Başkan Orman, "Bir ceza verilecekse MHK bunu değerlendirir. Ama çıkıp açıklama yapınca bir takım lehine veya aleyhine karar vermiş oluyorsunuz. Ali Dürüst'ün yaptığı açıklama doğru değil. Ben bir kulüp için çalışacağım demek doğru değil. TFF'de görev alanlar kulüpler için görev yapmazlar. Peki o zaman Malatyaspor'un, Göztepe'nin haklarını kim savunacak?" şeklinde konuştu.

"Benim hatam, Kulüpler Birliği bildirisi öncesinde Galatasaray ile konuşmamak oldu"

Fikret Orman, "Benim hatam, Kulüpler Birliği bildirisi öncesinde Galatasaray ile konuşmamak oldu. Niye konuşmadım? Ben de netice itibariyle büyük bir camiayı temsil ediyorum ve hafta sonu da Beşiktaş'ın Galatasaray ile maçı var. Benim konuşmamdan daha doğrusu, Erol başkanın konuşmasıydı. Bir iletişimsizlik oldu. Mustafa Cengiz'in haklı olduğu, bizim bunu iletmiş olmamız gerekirdi. Galatasaray'a karşı birlik oluştu diye falan hayali senaryodan başka bir şey değil. Herkes yapılan açıklamanın arkasındadır. Kulüplere bilgi verilmiştir ve herkes doğru dedikten sonra yapılmıştır bu açıklama. Ankaragücü ile de, Antalyaspor ile de kimin görüştüğünü biliyorum. Haberimiz yok diyorlarsa, konuşan arkadaşlara söyleriz ve onlar da konuştuk diye ifade ederler." vurgsunu yaptı.

Yorumlar