Fenerbahçe'de forvet devrimi!

Fenerbahçe Teknik Direktörü Cocu, 15 yıldır tek forvet sistemiyle sahada bulunan takımın sistemini değiştirdi. Cocu, forvette iki isme yer vererek en uygun düzenin bu olduğuna karar verdi.

Fenerbahçe'de forvet devrimi!
Son Güncelleme: 23 Ağustos 2019 Cuma 11:58
28 Ekim 2018 Pazar 11:36

Fenerbahçe Teknik Direktörü Phillip Cocu, belki de kimsenin farkında olmadan bir devrim yaptı. Yaklaşık 15 yıldır tek forvet sistemiyle sahada oynamaya alışık olan sarı-lacivertliler artık çift forvetle oynuyor.

Milliyet Gazetesi'nden Senad Ok'un haberine göre, taraftarın yıllardır arzuladığı bu oyun formatına teknik direktör Cocu, biraz da mecbur kaldığı için gitti. Kendi takımını ve ligi analiz eden Hollandalı, çift forvetin takıma en uygun sistem olduğuna karar verdi.

"Orta saha yapısı tek forvete uygun değil"

Bunun en önemli sebebi ise tek forvetin ligdeki savunmaların arasında etkisiz kalıp kaybolup gitmesi...

Ayrıca tek forvet oynarken çok iyi orta yapan isimlere gerek olduğunu ancak bunun elinde bulunmadığını gören Cocu, orta saha yapısının da yine tek forvete uygun olmadığı tespitnii yaptı. Bu nedenle gol yollarında etkili olabilmek için en doğru tercihin çift forvet olduğuna karar verdi.

Phillip Cocu’nun forvetlerden istediği en önemli konuların başında ise yön değiştirme geliyor. Bu sayede rakip savunmada bulunacak boşluklara orta saha futbolcularının daha kolay sızması söz konusu...

 

Yorumlar