Okan Buruk: Dünyada böyle bir saçmalık yok

Süper Lig'i şampiyon olarak tamamlayan Başakşehir teknik direktörü Okan Buruk, yabancı sınırı ile ilgili, "Yabancı sınırına itiraz etmeyen var mı? Dışarıda, sokakta, evde, yemekte, itiraz etmeyen var mı bu karara? Bu karar için ben doğru diyeni hiç duymadım. Dünyada böyle bir saçmalık yok."dedi.

Okan Buruk: Dünyada böyle bir saçmalık yok
Son Güncelleme: 26 Temmuz 2020 Pazar 13:15
26 Temmuz 2020 Pazar 12:56

Şampiyon Başakşehir'de teknik direktör Okan Buruk, Türkiye Futbol Federasyonu'nun gelecek sezondan itibaren uygulayacağı yeni yabancı sınırı ile ilgili NTV'ye açıklamalarda bulundu.

Yeni sınırlamanın yanlış olduğunu vurgulayan Buruk, "Yabancı sınırına itiraz etmeyen var mı acaba? Dışarıda, sokakta, evde, yemekte, itiraz etmeyen var mı bu karara? Bu karar için ben doğru diyeni hiç duymadım. Neden bu kararın alındığını anlamıyoruz. Kulüp bazında düşünmemek lazım. Türk oyunculara verilen 5-6 milyonları hatırlıyoruz. Dünyada böyle bir saçmalık yok. Şu yaşında şu oyuncuyu daha iyi olmadığı halde, koyacaksınız, oynayacak şeklinde bir kural yok. Hamit Altıntop beni aradı, fikirlerimi söyledim, not aldı." ifadelerini kullandı.

 

Yorumlar