Barcelona'nın eski başkanı tutuklandı

Cadena SER'in haberine göre Barcelona'nın eski başkanı Josep Maria Bartomeu, Barçagate operasyonu kapsamında gözaltına alındı.

Barcelona'nın eski başkanı tutuklandı
Son Güncelleme: 1 Mart 2021 Pazartesi 14:45
1 Mart 2021 Pazartesi 14:43

Katalonya polis teşkilatı olan Mossos d'Esquadra, Barcelona kulübüyle ilgili bir süredir yürüttüğü yolsuzluk soruşturması kapsamında kulübün eski başkanı Josep Maria Bartomeu'yu tutukladı.

Bartomeu'nun yanı sıra kulüp genel sekreteri Oscar Grau ve hukuk işlerinden sorumlu yönetici Roman Gomez Ponti'nin de tutuklandığı belirtildi.

Soruşturma başlayınca istifa etmişti

Barcelona eski başkanı Bartomeu, isminin karıştığı bu soruşturmanın başlamasının ardından başkanlık görevinden ayrılmıştı.

Barçagate nedir?

2017'de Katalan basınında çıkan haberlerde Bartomeu ve beraberindeki bazı yöneticilerin, bir şirket kurup sosyal medyadan iyi performans göstermeyen, sözleşme yenileme görüşmelerinde kulübün isteklerine uymayan futbolcularla ilgili kara propaganda yaptırmak için kulübün kaynaklarını kullandıkları ortaya çıkarılmıştı.

Lionel Messi, Gerard Pique ve diğer yıldız oyuncular aleyhine de yapılan bu kara propaganda sonucu takım içinde huzursuzluk çıkmıştı. Bu sosyal medya paylaşımları yalnızca futbolculara değil ailelerine de yapılan kötü yorumları içeriyordu.

Yorumlar