keyboard_arrow_up BİST 117.235
keyboard_arrow_down USD 3,7814
keyboard_arrow_up EURO 4,6310
keyboard_arrow_down ALTIN 162,5796
İSTANBUL 6 °
22 Ocak 2018 Pazartesi
backspace
Az Önce Oldu © 2017 Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.

GSS Bağkur borç sorgulamasını online yapabilirsiniz

GSS Bağkur borç sorgulama e-devlet üzerinden hızlı ve kolay yapılabilir. Hatta GSS Bağkur borç sorgulama işleminin ardından kredi kartıyla ödeyebilirsiniz.

GSS Bağkur borç sorgulamasını online yapabilirsiniz
5 Ocak 2018 Cuma 11:51

GSS Bağkur borç sorgulamasını e-devlet sistemi üzerinden yapabilir, hatta borcunuzu kredi kartıyla online olarak ödeyebilirsiniz. Genel Sağlık Sigortası borç sorgulama ekranına giriş, GSS borç sorgulama, GSS prim borcu sorgulama işlemlerini nasıl yapacağınız tüm ayrıntılarıyla haberimizde.

GSS Bağkur borç sorgulama işlemiyle prim borcunuzu faize girmeden ödeyin! Herhangi bir sağlık güvencesi olmayan vatandaşların ve ailelerinin sağlık hizmetlerinden yararlanabilmesi için düzenlenen Genel Sağlık Sigortası sistemi 1 Ocak 2012'den itibaren hizmete girdi. Fakat Genel Sağlık Sigortası sisteminden yararlanabilmek için, her vatandaşın ödemesi gereken belli bir miktar prim ücreti var. Peki prim borcunuz ne kadar biliyor musunuz? GSS Bağkur borç sorgulaması ile prim borcunuzu öğrenebilirsiniz.

GSS KAPSAMINDA OLAN VATANDAŞLAR

Genel Sağlık Sigortası, bir takım özel durumu olan T.C vatandaşları dışında tüm vatandaşların yararlanabildiği bir sistem olup şu kişileri kapsar:

- Hizmet akdi ile bir veya birden fazla işveren tarafından çalıştırılanlar,
- Kamu idarelerinde çalışanlar,

- Köy ve mahalle muhtarları ile hizmet akdine bağlı olmaksızın kendi adına ve hesabına bağımsız çalışanlar,

- İsteğe bağlı sigortalı olan kişiler,

- Hizmet akdine tabi olanların ya da kamu idarelerinde çalışanların ya da köy ve mahalle muhtarları ile kendi adına ve hesabına bağımsız çalışanların dışında kalan ve sigortalı sayılmayanlar.

GSS BAĞKUR BORÇ SORGULAMA NASIL YAPILIR?

1) Herhangi bir PTT şubesinden e-devlet şifresi alın. Şifre ücretli olup ilk defa alınıyorsa 2 TL'dir. İkinci alımda ücret 4 TL olacaktır. Edindiğiniz şifre ve T.C. kimlik numaranız ile e-Devlet sitesine giriş yapın.

2) Sayfanın sol tarafında yer alan “E-Hizmetler" seçeneğini tıklayıp, çıkan sayfada Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kategorisinin altında yer alan seçeneklerden 'Genel Sağlık Sigortası Tescil ve Prim Borcu Sorgulama' kategorisini tercih edin.

3) İstenilen bilgileri girdikten sonra sorgula butonuna basarak işlemi tamamlayın.

 

GSS BAĞKUR BORÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYIN

 

Yorumlar