En tuhaf ve ilginç fetişi açıkladık

Eproktofili ya da osuruk fetişi, bir kişinin anal gaz çıkarmadan cinsel anlamda tahrik olmasına denir. Tahrik olmanın kaynağı koku, utanç hissi ya da suçluluk duygusu olabiliyor. Vice'dan bazı örneklerle derledik. Burada verilen isimlerin gerçek isimler olmadığını da belirtmemizde fayda var.

En tuhaf ve ilginç fetişi açıkladık - Page 1

Pırtlamak aslında birçoğumuz için utanç verici, kimi için komik, kimi için de oldukça mide bulandırıcı bir vücut fonksiyonu.

Zaman zaman kokuyla birlikte insanın canını çıkaran bu gaz patlamaları hakkında, Exeter Üniversitesi 2014 yılında bir çalışma gerçekleştirmiş. Çalışmada osurukta bulunan hidrojen sülfür maddesinin, kanser tarafından zarar görmüş hücrelerini koruduğu tespit edildi.

1 8
 
En tuhaf ve ilginç fetişi açıkladık - Page 2

Kimi insanlar için de hidrojen sülfür ya da iğrençlik bir yana, osurmak tamamen bir cinsel arzu ya da fantezi kaynağı. Eproktofili, ya da osuruk fetişi bir kişinin anal gaz çıkarmadan cinsel anlamda tahrik olmasına denir.

2 8
 
En tuhaf ve ilginç fetişi açıkladık - Page 3

Kimi partnerler seks sırasında vücutlarına osurulmasını sever, kimileri ise bu aksiyonu yapan taraf olmayı tercih eder.

3 8
 
En tuhaf ve ilginç fetişi açıkladık - Page 4

Ekşi kokular, yüksek sesler ya da güçlü gaz çıkarma yeteneğine hayranlık duyabilen insanlar vardır. Seks ve ilişki terapisti Sarah Berry'ye göre osurma eylemi genel olarak komik, iğrenç ya da utanç verici olarak değerlendirilir. İşte bu duygular baz alınarak cinsel partnerlerden biri tahrik olur. 

22 yaşındaki Jason, osuruk fetişi olduğunu ilk 6 yaşında fark etmiş. Aslan Kral filmindeki, gaz çıkaran Pumbaa ile birlikte takıldığını hayal edermiş. İlerleyen yaşlarında muhafazakar ailesi evde osurulmasına ve 'pırt' kelimesinin kullanılmasına bile izin vermemiş.

4 8