18 Nisan 2018 reyting sonuçları-Diriliş Ertuğrul, Sen Anlat Karadeniz reyting sonuçları

18 Nisan 2018 Çarşamba reyting sonuçları açıklandı mı? Sen Anlat Karadeniz ve Diriliş Ertuğrul geçti mi? Tüm Bu soruların yanıtına haberimizden ulaşabilirsiniz.

18 Nisan 2018 reyting sonuçları-Diriliş Ertuğrul, Sen Anlat Karadeniz reyting sonuçları
Son Güncelleme: 23 Ağustos 2019 Cuma 11:52
19 Nisan 2018 Perşembe 09:32

18 Nisan 2018 Çarşamba reyting sonuçları açıklandı mı? Sorusu Çarşamba akşamı yayınlanan dizi ve programlar sonrası merak konusu oldu. Sen Anlat Karadeniz ve Diriliş Ertuğrul geçti mi? Sorusunun cevapları haberimizde. 18 Nisan 2018 Çarşamba en çok ne izlendi? Sen Anlat Karadeniz ve Diriliş Ertuğrul geçti mi? Sorularının cevaplarını sizlerle paylaşıyoruz. AB, Total ve ABC 1 sıralamasını sizlerle paylaş

18 Nisan 2018 Çarşamba dizi ve programları:

1- Sen Anlat Karadeniz | ATV
2- Diriliş Ertuğrul | TRT 1
3- Yaparsın Aşkım | Fox TV
4- Popstar 2018 | Kanal D
5- Güldür Güldür Show | Show TV

Geçtiğimiz Çarşamba günü reyting sonuçlarında total grubunda Diriliş Ertuğrul dizisi 37.66 puanla en yakın rakibi Sen Anlat Karadeniz'i geçmeyi başardı. Sen Anlat Karadeniz ise 32,42 puanda kaldı. sonuçların böyle olması sonrası Sen Anlat Karadeniz'in reytinglerinin neden düştüğü merak konusu oldu. Öte yandan Diriliş Ertuğrul dizisi AB ve ABC1 kulvarlarında birinciliği yine kimseye kaptırmadı.

18 NİSAN REYTİNG SONUÇLARI

Diriliş Ertuğrul fragmanı 115. bölüm fragmanı

Moğollarla zorlu bir mücadele veren Ertuğrul Bey, kutlu davasının peşinden gidebilmek için kardeşlerinden ayrılmak zorunda kalmıştı. Ertuğrul Bey’e inanan Kayılar, bu ayrılığın ardından yollara düştüler. Çetin geçen koşullarda Karacadağ sınırlarına kadar ilerleyen Kayıları burada bambaşka bir dünya bekliyordu. Yeni yurtları onlara farklı bir iklim, farklı topraklar ve farklı insanlar sunacaktı. Ertuğrul Bey, kutlu davasına giden yolda daha güçlü ve daha acımasız düşmanları olacağının farkındaydı. Peki, yeni düşmanlarını alt edebilmek için kılıcının keskinliği yetecek miydi?

Ertuğrul Bey artık başka bir dünyadaydı. Ve bu dünya da at koşturmak daha çok akıl, cesaret ve sabır istiyordu. Karşısına daha güçlü ve daha acımasız olarak çıkan Tapınakçılar, Ertuğrul Bey’i zafer için yeni yöntemler bulmaya zorlayacaktı. Zira Tapınakçıların gizli eli olan Simon bir kılıç darbesiyle öldürülemeyecek kadar zeki ve güçlüydü. Üstelik Simon yalnız da olmayacaktı. Ertuğrul Bey, Simon’a destek olan Müslümanları öğrendiğinde ne yapacaktı? Ertuğrul Bey, kılıçların sustuğu, akıl oyunlarının konuştuğu bir cehennemin içindeydi. Peki, aklı onu bu cehennemin ateşinden koruyabilecek miydi?

Karacadağ etekleri birçok Türkmen Obasına yurt olmuştu. Fakat aslen Tatar olan Çavdaroğlu Obası, aralarında en güçlü olanlarıydı. Bu güçlerini ise başarısızlığa tahammülü olmayan ve obayı demir yumrukla yöneten Candar Bey’den alıyorlardı. İktidarını yıllarca koruyan Candar Bey, en büyük imtihanını evlatlarıyla verecekti. Candar Bey’in büyük oğlu Ural’ın ihtirası obanın kaderini belirleyecekti. Çavdaroğlu ve Kayı Obası arasında yaşanacak gerilimi Candar Bey’in hamleleri durdurabilecek miydi? Ertuğrul Bey, Çavdaroğlu Obasından hiç beklemediği teklifler ve tehditler alacaktı. Peki, Kayılar ve Çavdaroğulları’nın yolu nerede ve nasıl kesişecekti? Ertuğrul’un vereceği her karar hem obanın kadınları hem de beyleri için yeni sonuçlara gebeydi.

Ertuğrul artık obanın beyi olmuştu. Obada yeni sorunlar baş göstermişti. Göç yolunda yorgun düşen Kayılar ülküleri ve nefisleri arasında sıkışıp kalmıştı. Onlar için bu imtihan hiç kolay olmayacaktı. Dışarıda düşmanlarıyla mücadele veren Ertuğrul Bey’i içerde ise yeni sorunlar bekliyordu. Göç yolunda sevdiklerinden ayrı düşen ve kıtlık tehlikesiyle karşı karşıya kalan Kayılar birliklerini koruyabilecekler miydi?

İhanet, ihtiras ve akıl oyunlarıyla yüz yüze gelen Ertuğrul için tek hedef vardı. Bir milletin dirilişine vesile olmak…

Sen Anlat Karadeniz 13. Bölüm fragmanı

"Onun için canımı veririm ama ona can olamam..."

''Ben o Deli Tahir'e ölürüm...''

Vedat, sistemli bir biçimde, tüm silahlarıyla Nefes'in üzerine gelmeye devam etmektedir. Berrak'tan sonra şimdi de Nefes'in karşısına babasını çıkarmıştır. Babasıyla tam da velayet mahkemesi sabahı karşılaşmak, Nefes'i çok sarsar ve kanında ilacın, ruhunda babasının zehriyle ilk duruşmaya çıkmak zorunda kalır. Üstüne bir de babasının bütün köye Nefes'in nikahlı kocasını bırakıp Tahir'e kaçtığını söylemesi, sadece Nefes'in değil ona destek olan insanların da zor duruma düşmesine neden olur. Yiğit de, bu zor durumdan nasibini alır ve çocuk kalbiyle annesinden ayrılma ihtimaliyle başa çıkmaya çalışır. Vedat, hedefine doğru emin adımlarla ilerlemektedir. Ama Vedat'ın anlayamadığı bir şey vardır; inanç. Nefes'in yolculuğu çok zor bir yolculuktur ama Nefes ve onun yoluna başını koyan Tahir birbirlerine inanmaktadırlar. Tahir, geçmişte Nefes'in yüreğinde açtığı yarayı, bu sefer başkalarının açtığı yarayı inancıyla iyileştirerek telafi edecektir. Deli Tahir'in akıllıca bir hamlesi, Nefes'i, bu zor yoldaki en önemli engellerden birinden kurtarır. Ama aynı Tahir'in Nefes'le Yiğit için yaptığı bir delilik, hiç beklemedikleri bir anda karşılarına çıkıp onları çok zor duruma sokacaktır.

Yaparsın Aşkım 19. bölüm fragmanı

Yaparsın Aşkım 19. bölüm 2. fragmanı

Yorumlar