12 Mart Pazartesi 2018 reyting sonuçları-Çukur ve Söz reyting sonuçları

12 Mart 2018 akşamı en çok hangi dizi izlendi dersiniz? İşte Çukur ve Söz reyting sonuçları..

12 Mart Pazartesi 2018 reyting sonuçları-Çukur ve Söz reyting sonuçları
13 Mart 2018 Salı 09:29

Dün akşam sevilen dizilerin yeni bölümleri ekranlara geldi. Son haftalarda Çukur ve Söz dizisi adeta birincilik yarışı içindeler. son bölümü ile ekranların reyting rekortmeni olan Söz dizisini geride bırakaran birinciliğe oynayan Çukur dizisinin 12 Mart reyting sonuçları merak ediliyor. İşte 12 Mart 2018 reyting sonuçları..

Reyting sonuçları güncel olarak açıklanıyor. 12 Mart Pazartesi reyting sonuçları açıklandı mı sorusu araştırılıyor. Kalbimdeki Deniz, Çukur, Söz reyting sıralaması kim birinci oldu? Pazartesi akşamları Show TV’de Çukur, Kanal D'de Siyah Beyaz Aşk Star TV’de Söz, Fox TV’de Kalbimdeki Deniz, ATV’de Kırgın Çiçekler dizileri yayınlanıyor. TV 8’de Survivor yarışma programı ekrana geliyor. Yeni bölümleri yayınlanan yapımlar arasından en çok hangisinin izlendiği merak ediliyor. Daha önce cumartesi akşamları yayınlanan Kalbimdeki Deniz’in günü değişmiş ve pazartesiye alınmıştı.

12 MART PAZARTESİ REYTİNG SONUÇLARI

İzleyici Ölçümü nedir?

İzleyici Ölçümünün İngilizce karşılığı Audience Measurement olup, izlenme oranı, izlenme payı ve benzer verilerin sağlanması amacıyla yapılan ölçümlerin tümüdür.

İzlenme Oranı, İzlenme Payı nedir?

İzleyici Oranı (reyting) ortalama izlenme oranıdır. Bir program diliminde veya zaman diliminde her dakikaya düşen ortalama izleyici yüzdesini gösterir. İzlenme Payı, bir kanalın belli bir zaman diliminde toplam izleyiciden almış olduğu payı gösterir.

Türkiye'deki televizyonlar için izlenme oranları (reyting) ölçümleri nasıl yapılmaktadır?

Türkiye’de reyting ölçümü, Avrupa’da bir çok ülkede bu türden veriler üreten AGB Nielsen tarafından 1989 yılında başlatılmıştır. Günümüzde ise reyting ölçümlerini TNS gerçekleştiriyor.. 1 Ocak 2005 tarihinden itibaren izleme ölçümleri, 21 il merkezinde ve bu il merkezlerinin 20.000 nüfus üstü kent-ilçelerinde olmak üzere Türkiyede 2201 hanede yapılmaktadır. Firmadan alınan bilgilerde söz konusu hane sayısının bu bölgelerdeki 5 yaş üzeri 38.935.633 kişiyi temsil ettiği belirtilmektedir.

Yorumlar