Ümit Özdağ: 6'lı ittifak Mansur Yavaş'ı aday göstermezse...

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, düzenlediği basın toplantısında Cumhurbaşkanı adayı ile ilgili açıklama yaptı. ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın seçimi kazanabilecek tek aday olduğunu savunan Özdağ, "6'lı ittifak Yavaş'ı aday göstermezse Zafer Partisi olarak kendisine teklif götüreceğiz." dedi.

Ümit Özdağ: 6'lı ittifak Mansur Yavaş'ı aday göstermezse...
Son Güncelleme: 25 Nisan 2022 Pazartesi 15:10
25 Nisan 2022 Pazartesi 15:08

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı adayı hakkında konuşan Özdağ, "6'lı ittifak Mansur Bey'i değişik nedenlerle aday göstermezse Sayın Yavaş'a Zafer Partisi olarak teklif götüreceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı adayı olarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı göreve çağırmalarının kamuoyunun gündemini etkilediğini belirten Özdağ, anketlerde Yavaş'ın toplumun bütün kesimlerinden destek aldığının ortaya çıktığını söyledi.

MANSUR BEY KAZANABİLECEK TEK ADAY

Özdağ, partisinin Yavaş'ın aday olması teklifiyle ilgili birçok spekülasyon yapıldığını belirterek, şunları kaydetti: "Zafer Partisi'nin Mansur Yavaş'ı aday gösterme, adaylığa davet etme kararı arkasında hiçbir komplo aramaya, başka bir amaç aramaya gerek yoktur. Bir tek gerekçemiz vardır bu davette, Mansur Bey'in kazanabilecek tek aday olmasına rağmen, altını çizerek söylüyorum, CHP Genel Merkezinin Mansur Yavaş'ı adayı yapmama kararı almış olması bu çağrıyı yapma nedenimizdir."

Yavaş ve ekibine yönelik iddialara ilişkin CHP'nin tepki göstermediğini savunan Özdağ, "Türkiye bu kadar ağır bir görevle karşı karşıyayken, hiçbir sorumlu siyasetçinin, genel başkanın, 'Mansur Bey, Ankara'nın sokaklarını temizlemeye devam etsin, ondan başka bir şey istemiyoruz.' deme hakkı yoktur" ifadesini kullandı.

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Ümit Özdağ, bir soru üzerine, Yavaş'la temas kurmadıklarını belirterek, "6'lı ittifak Mansur Bey'i değişik nedenlerle aday göstermezse Sayın Yavaş'a Zafer Partisi olarak teklif götüreceğiz." dedi.

TALAT PAŞA SINIR KAPISI OLARAK DEĞİŞTİRİLMESİ İÇİN TEKLİF

Özdağ, Türkiye Ermenistan sınırındaki Akyaka Sınır Kapısı'nın adının "Talat Paşa Sınır Kapısı" olarak değiştirilmesi için Meclis'e teklif vereceklerini söyledi.

Yorumlar