Saadet Partisi'nden Kadir Topbaş sürprizi

2019'da yapılacak yerel seçimlerle ilgili olarak açıklamalarda bulunan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Sevim, eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ı düşünebileceklerini söyledi.

Saadet Partisi'nden Kadir Topbaş sürprizi
Son Güncelleme: 10 Kasım 2018 Cumartesi 15:15
10 Kasım 2018 Cumartesi 15:02

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim, Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerle ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Artı Gerçek'ten Rıfat Doğan'ın sorularını yanıtlayan Sevim, "Şu anda cumhuriyet tarihinin en baskıcı yönetimiyle karşı karşıyayız. Nefes alıp verirken korkuyorlar. Bu arkadaşlar da yıllarca belediye başkanlığı yaptı. Bu arkadaşların şu anda AKP dışında başka partilerden aday olma cesaretini gösterebilmeleri çok zor" dedi.

Sevim, Doğan'ın "Topbaş, Saadet Partisi'ne açık kapı bıraksa gider misiniz?" sorusunu şöyle yanıtladı:

"Topbaş'ın yüz kızartıcı bir şeyi olmadı"

— Bu düşünülür tabi. Düşünülmeyecek bir şey değil. Bizim bildiğimiz kadarıyla Topbaş'ın böyle kamuoyuna yansıyan yüz kızartıcı bir şeyi olmadı. Kapalı kapılar ardında olmuştur olmamıştır, biz bilemeyiz. Aldı götürdü, şöyle yaptı böyle yaptı denilecek bir şeyi yok.

"Arkadaşlar Ali Müfit Gürtuna'ya gitsek mi diye soruyor"

— Bunu iştişare etmek ve konuşmak lazım. Arkadaşlar bunları konuşuyor. Zaman zaman gündeme geliyor. Örneğin arkadaşlar Ali Müfit Gürtuna'ya gitsek mi diye soruyor. Bunlar dediğim gibi zaman zaman gündeme geliyor. Bu noktada gidelim görüşelim diye bir şey oluşmadı. Seçimlere daha çok zaman var. Köprünün altından çok sular geçecek. CHP'nin adayı İstanbul'da belirleyici olacak. CHP'nin muhafazakar seçmenlere de yeşil ışık yakan bir adayla seçimlere girmesi işi daha çekişmeli hale getirecektir.

Yorumlar