Cumhurbaşkanı Erdoğan: Partimizdeki metal yorgunluğuna karşı önlemlerimizi aldık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti İl Toplantısında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Bu davanın sonunda mal, mülk, şan, şöhret bekleyen yanılır" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Partimizdeki metal yorgunluğuna karşı önlemlerimizi aldık
Son Güncelleme: 30 Aralık 2018 Pazar 21:21
30 Aralık 2018 Pazar 20:45

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Her kademede çeşitli dönemlerde bayrak değişimleri yaşandı. AK Parti'yi AK Parti yapan değerlerimiz hep dimdik ayakta kaldı. Son 16 yıllık dönemeden hep beraber geldik. Bir gece ansızın gelebiliriz dedik sözümüzde durduk. Teröristleri inlerinde bastık, imha ettik imha ediyoruz." açıklamasında bulundu.

"CHP çiledir, ama biz bu çileyi çektirmedik"

CHP'nin yerel seçim politikaları hakkında açıklamalarda bulunan Erdoğan açıklamasının devamında şunları söyledi: Grev olmuyorsa demek ki işçinin hakkını veriyorsun, hukukunu gözetiyorsun, öyleyse de toplumun genelinde grevler minimize oluyor, grevsiz bir toplum meydana getirdik ama bak şimdi İzmir'de, İZBAN'da grev yar. Hadi buyrun niye çözmüyorsunuz? CHP mantığında grev var.

Biz geldik, İstanbul'da çöp kaldı mı? Bizimle birlikte grev denilen olaylar ortadan kalktı. Yolsuzluk, yasaklar, yokluk bizim dönemimizde olmadı. Benden önceki CHP'li belediye başkanı Nurettin Sözen, Ümraniye çöplüğünün patlamasıyla ilgili değerlendirme yaptı, çok üzüldüm. CHP çiledir, ama biz bu çileyi çektirmedik, susuzluğu, hava kirliliğini yaşatmadık.

"Partimizdeki metal yorgunluğuna karşı önlemlerizi aldık"

Erdoğan, "Partimizdeki metal yorgunluğuna karşı önlemlerizi aldık. Siyaseti ve siyasetçi, elitçilerin elinden kurtarmak için çok çalıştık, çok emek sarfettik. Her ilçede, her ilde eksiğimizi, fazlamızı görüp ona göre yola devam edeceğiz. Yerel seçimler sadece belediye başkan seçimi değildir. Büyükşehirlerde belediye meclis üyeleri de var, burada da sık eleyip dokuyacağız. Bugün telefon görüşmesi yaptığım Angela Merkel, Binali Yıldırım'ı İstanbul adaylığından dolayı tebrik etti." dedi.

Yorumlar