Bahçeli'nin İstanbul'a geleceği tarih belli oldu

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, partimizin seçim çalışmaları dolayısıyla 14 Haziran'dan itibaren İstanbul'da bir dizi ziyaret ve görüşmede bulunacaktır." açıklamasında bulundu.

Bahçeli'nin İstanbul'a geleceği tarih belli oldu
Son Güncelleme: 23 Ağustos 2019 Cuma 12:04
11 Haziran 2019 Salı 16:32

Yalçın, 23 Haziran'da yapılacak İstanbul seçimlerine ilişkin yaptığı  yazılı açıklamada, MHP'nin, 23 Haziran'da yenilenecek İstanbul Büyükşehir  Belediye Başkanlığı seçimi dolayısıyla il çapındaki siyasi faaliyetlerini Cumhur  İttifakı'nın kararlı, tavizsiz ve sarsılmaz bir ortağı olarak, büyük bir  sorumluluk bilinci içinde ve ciddiyetle sürdürdüğünü belirtti.

MHP'nin seçim çalışmalarının, Cumhur İttifakı'nın diğer ortağı AK  Parti'nin seçim programıyla uyum içerisinde devam ettiğine dikkati çeken Yalçın,  İstanbul'da seçimin merkezinde konuşlanan MHP'nin İstanbul halkıyla sahada iç  içe, çarşıda pazarda yan yana olduğunu vurguladı.

Semih Yalçın, partilerince 23 Haziran için özel bir seçim stratejisi  hayata geçirildiğini ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talimatları  doğrultusunda dört genel başkan yardımcısının koordinatörlüğünde seçim  koordinasyon bölgelerine ayrıldığına işaret ederek, şunları kaydetti:

Hemşeri Harekatı'yla bütün illerin siyasi dinamizmi ve sinerjisi  İstanbul'da toplanmıştır. Yüreklerin ortak vurması, birlik ve dayanışma ruhunun  taşınması için taşrayla İstanbul arasında yeni bir gönül köprüsü kurulmuştur. Bu  sayede İstanbul'un nabzının da Sivas'ta, Trabzon'da, hatta yurdun dört yanında  atması sağlanmıştır. Böylelikle 23 Haziran seçimi salt İstanbul'un değil, bütün  Türkiye'nin seçimi haline gelmiş ve kamuoyunda bir farkındalık hasıl olmuştur.  Şüphe yok ki 23 Haziran günü, 82 milyonun nabzı İstanbul'da atacaktır. 81 ilin  evlatları, İstanbul'da enerji ve hedeflerini birleştirecektir. O gün yürekler  toplu vuracak, İstanbul Anadolu, Anadolu İstanbul olacaktır. Türkiye İstanbul  olacaktır, İstanbul Türkiye. 81 ilin her biri, bir Türkiye demektir. 81 ilden  gelip İstanbul'a yerleşen kalabalıkların kimi adetleri ve renkleri farklı, yerel  kültürleri özgün olsa da özleri, ruhları birdir. Meşrepleri, mezhepleri ayrı olsa  da dilleri, dinleri birdir. Gayeleri ortak, hedefleri tektir. Kıvançları bir, tasaları ortak, özlemleri, bayramları aynıdır.

"Cumhur İttifakı, 23 Haziran'da başarılı olacaktır"

İstanbul'un yerel zenginliklerini, Anadolu'nun birlik ruhundan aldığı  ilhamla aynı potada erittiğini, aynı atmosferde buluşturduğunu aktaran Yalçın,  şöyle devam etti:

Birlik ve beraberlik azmiyle, varlık iradesiyle, toplumsal sevgi ve  barışla yoğrulan bin yıllık kardeşlik hukukunu yüreğinde taşıyarak göçüp gelen  Anadolu insanı, İstanbul'u Türkiye'nin özeti haline getirmiştir. Anadolu'nun  kadim gelenekleriyle beraber yaşama iradesini de özünde yaşatan İstanbul halkı,  kendi geleceğini netameli rüzgarlara teslim etmeyecektir. Yüzyıllardır gözü gibi  koruduğu, üzerine titrediği milli değerleri korumak için titiz davranacaktır. Bu  değerleri siyasette en iyi temsil eden Cumhur İttifakı'na teveccühünü  esirgemeyecektir. Cumhur İttifakı, 23 Haziran'da başarılı olacaktır. İstanbul  Büyükşehir Belediyesinin yönetimi, kendi halkının iradesiyle ehil ellere teslim  edilecektir.

Belediye başkan adaylarının özellikle İstanbul'a göç verme konusunda  zirvede bulunan illeri ziyaret etmesi, bütün Anadolu'da gündemi İstanbul'un  oluşturması, MHP'nin stratejisinin yerinde olduğunu ortaya koyan sevindirici  emarelerdir. Siyasetin sadece İstanbul'da değil, ülke çapında arz ettiği manzara,  MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli'nin partimiz için ne kadar isabetli bir seçim  stratejisi belirlediğinin ispatıdır. İstanbul'a konuşlanan Divan ve kurul  üyeleriyle milletvekillerimiz başta olmak üzere MHP teşkilatlarında görevli  herkes, bu strateji doğrultusunda çaba göstermekte, seçimlerin Cumhur İttifakı  lehine sonuçlanması için bütün varlığıyla çalışmaktadır.

"İstanbul'a karargah kuruldu"

MHP teşkilatlarının tam manasıyla mitili İstanbul'a attığını, adeta  İstanbul'a karargah kurduğunu belirten Semih Yalçın, açıklamasını şöyle  tamamladı:

"İstanbul'a mitili atmak demek, İstanbul'un gündemine mitili atmak  demektir. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, partimizin seçim çalışmaları  dolayısıyla 14 Haziran'dan itibaren İstanbul'da bir dizi ziyaret ve görüşmede  bulunacaktır. İstanbul programı çerçevesinde Sayın Genel Başkanımız, şehirdeki  hemşeri derneklerinin başkan ve yöneticileri, işçi ve işveren kuruluşları, kadın  dernekleri, iş dünyasının önde gelen isimleri ve çeşitli sivil toplum  örgütlerinin temsilcileriyle bir araya gelecektir."

Yorumlar