Türkiye’den çıkıyor mu? Honda’nın yetkili ismi açıkladı

Honda’nın Türkiye’den çıkacağına ilişkin iddialar üzerine Honda Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Bülent Kılıçer, “Honda, Türkiye'den çıkmıyor, Türkiye'deki faaliyetlerine devam etmeyi planlıyor.” dedi

Türkiye’den çıkıyor mu? Honda’nın yetkili ismi açıkladı
Son Güncelleme: 19 Şubat 2019 Salı 15:37
19 Şubat 2019 Salı 15:35

Honda’nın Türkiye’deki fabrikasını kapatacağı öne sürülmüştü. Honda’nın Türkiye’deki yetkili ismi konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Honda Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Bülent Kılıçer, yaptığı açıklamada "Honda, Türkiyeden çıkmıyor, Türkiye'deki faaliyetlerine devam etmeyi planlıyor. Sektördeki gelişmeler doğrultusunda önümüzdeki dönem elektrikli araç üretimine yoğunlaşacağız. Küresel üretim sistemimizi ve kabiliyetimizi tekrar gözden geçiriyoruz." ifadelerini kullandı.

Kılıçer, Honda’nın Civic sedan modeli üretimini durdurma kararının Türkiye’nin ekonomik durumuyla hiçbir ilgisi olmadığını vurgulayarak, Honda'nın, 20 yıldan uzun bir süredir Türkiye'de otomobil ürettiğini ve son birkaç yılda otomobil satışında gayet etkileyici sonuçlar elde etiğini dile getirdi.

Planlı üretimin 2021 yılı sonlarına kadar süreceğinden bu tarihe kadar çalışanlarla yola devam edeceğini ifade eden Kılıçer, "Honda’nın tüm faaliyetlerinin temelinde yatan 'bireye saygı' felsefesi doğrultusunda aldığımız kararlar ve bu kararların olası etkileri konusunda son derece şeffaf bir yaklaşım sergileyeceğiz." şeklinde sözlerini tamamladı.

Yorumlar