Twitter'da hesap büyütme yolları. Twitter'da takipçi kasma

Bu yazımızda; Twitter'da hesap büyütme ve yüksek takipçili hesaba sahip olmanın taktiklerini anlattık. Twitterda takipçi çekme yolları

Twitter'da hesap büyütme yolları. Twitter'da takipçi kasma
13 Ocak 2018 Cumartesi 13:38

Twitter’da TAKİPÇİ BÜYÜTME YOLLARI

Hayatımıza girdiği günden bugüne kadar hayatımızın her anında aktif bir şekilde bulunan Twitter önümüzdeki birkaç yıl daha, hatta birçok iletişimciye göre şirket kendi isteği ile piyasadan çekilene kadar hayatımızda var olmaya devam edecek.

Radyo, televizyon, gazete gibi geleneksel medya araçlarını çok kısa sürede tahtından eden Twitter sadeliği, kullanım kolaylığı ve etkileşimi ile çok kolay benimseyebildiğimiz bir platform olmayı başardı.

Twitter hayatımıza girdikten sonra sadece geleneksel medya araçlarının imparatorluğunu yıkmakla kalmadı aynı zamanda kendine  has iş alanları da ortaya çıkardı.

Bunların başında tabii ki fenomenler gelmekte. Twitter’da yüksek takipçili hesaplar yaratarak büyük kitleleri attıkları bir tweet ile etkilemeyi başaran fenomenler kısa sürede reklam verenlerin radarına girdi. İlk başlarda Alenen yapılan marka reklamları sektörün zaman için tecrübe kazanması ile  viral reklam stratejisine döndü. Bir feomen gitti bir lokantada, kafede veya barda gayet hayatın içindenmiş gibi attığı bir tweetle aslında viral reklam yaparak markayı ve markayı konumlandırmak istediği noktayı çok geniş kitlelere ulaştırmış oluyor. Tabii ki karşılığında da yüklü bir miktar ödeme alıyor.

Hal böyle  olunca da kolay para kazanma yolu olarak görüldüğü için birçok insan Twitter fenomeni olmanın hesap büyütmenin yollarını arar oldu.

Bu yazımızda biz de size Twitter’da hesap büyütmenin yollarını anlatacağız.

Twitter takipçi kasma yolları

Twitter’da takipçi kazanmanın ve geniş kitlelere ulaşmanın aslında  tek bir yolu yok. Birçok farklı strateji izleyerek Twitter’da çok büyük takipçi kitlesine  ulaşan kullanıcılar var. Twitter’da takipçi çekmenin en doğru yolu aslında yaratıcı tweetler atmaktır. Özellikle gündemden beslenerek atacağınız alaycı, esprili veya bir çok kişinin aynı düşüncede olduğu tespit tweetleriniz kesinlikle çok sayıda alıcı bulacaktır. Tweetinizin virali yakalaması ile çok sayıda takipçi kazanacaksınız. Bu tabii ki tek tweetle olacak  bir  şey de değil. Sürekli olarak yaratıcı ve esprili tweetler üretmek zorunda, hesabınızın güncelliğini bir şekilde korumak durumundasınız. Yoksa  tek tweetle fenomen olan bu zamana  kadar görülmemiştir.

Evet yaratıcı tweetler atarak fenomen olmak en doğru ve en gerçek takipçilere ulaşmanın yoludur ancak Twitter’da takipçi kasma yolları arasında en zor olanıdır. Çünkü yaratıcılık ne yazık ki herkeste bulunan bir özellik değildir. Bu sebeple siz hangi yol ile hesap büyütürseniz büyütün hiçbir zaman bu stratejiyi izleyerek hesap büyütenler kadar popüler bir hesap olamayabilirsiniz.

Peki Twitter’da başka nasıl takipçi kasabiliriz? İşte cevabı…

  1. Twitter’da takibe takip ile takipçi kasma yolları
  2. Twitter’da like ve RT ile takipçi kasma yolları
  3. Twitter’da hashtagler ile takipçi kasma yolları
  4. Twitter’da bot takipçi attırma yöntemleri
  5. Twitter’da yaratıcı ve güzel tweetlerle takipçi kasma yolları
  6. Twitter’da reklam vererek takipçi çekme yolları

 

Twitter’da yüksek takipçili hesaba ulaşmak için bu altı temel strateji en bilenenidir.

Biraz önce yazımıza giriş kısmında zaten “E” maddesi olan yaratıcı ve güzel tweetlerle takipçi kasma yollarını açıklamış olduk. Şimdi dilerseneniz “A” maddesinden başlayarak diğer maddeleri de teker teker açıklayalım sizlere.

 

Twitter’da takibe  takip ile hesap büyütme

 

 

Twitter’da takipçi çekmenin aslında en basit yollarından biridir takibe takip ile hesap büyütme stratejisi. Yapmanız gereken tek şey bir twitter hesabı açarak hesabı güncel tutmak. Daha sonra Twitter’ın arama motoruna takibe takip yazdığınızda zaten birçok takibe takip hesabı çıkıyor. Yada takibe takip hashtagleri çıkıyor. En olmadı Twitter biosuna takibe  takip yazan kullanıcılar çıkıyor. Bu kullanıcıları takip ettiğiniz zaman onlar da size geri dönüş yapıyorlar. Bu taktiğin kendi içinde bazı kuralları var. Bu hesapları takipten çıktığınızda yan unflow ettiğinizde onlar da direk sizi unflow ediyor. Peki diyebilirsiniz ki 250k takipçisi var benim onu takipten çıktığımı nereden bilecek? Onun da çok basit bir cevabı var kullandıkları çeşitli Twitter analiz hesapları ile kendilerini takipten çıkan kullanıcıları anlık olarak görebiliyorlar. Bu yüzden siz onları takipten çıktığınızda onlar da sizi anlık olarak takipten çıkacaktır. Yani takibe takip yapayım hesabımı büyüteyim daha sonra ben onları takipten çıkarım elimde 100 takip eden 250k takip edilen bir hesap olsun hayallerindeyseniz şimdiden o hayallerden vazgeçseniz iyi olur çünkü bu bir sükut-u hayal!

Tabii ki siz de takibe  takip stratejisinde bu kurnaz stratejinin kurbanı olmamak adına Twitter analiz araçlarından birini kullansanız iyi edersiniz.

Twitter’da takibe takip yaparak hesap büyütecekseniz burada bir de Twitter’ın belirlediği ve uymak zorunda olduğunuz kurallar var. Mesela 1 hesap 24 saat içinde en fazla 1000 kullanıcıyı takip edebilir ve 1000 kullanıcıyı takipten çıkabilir. Bu sınırı birkaç gün üst üste zorladığınız zaman Twitter hesabınızı askıya alabiliyor.

Twitter’da takibe takip stratejisinin temelleri bunlar. Çok sabır ve emek isteyen ama sadece sabır, emek ve işgücüne dayalı bir Twitter hesap büyütme yolu olan takibe takip için artık yapmanız gereken tek şey harekete geçmek.

 

Twitter’da like ve RT ile takipçi kasma

Twitter’da like ve retweetlerle takipçi kasma karşılığını en zor alacağınız stratejilerdendir. Çok sıkı bir takip gerekir, hesabınızı Retweet hesabı olarak kullanmanız gerekir like yaptığınız hesabın kullanıcısının dikkatli bir kullanıcı olaması gerekir. Yani sizi bildirimlerinde görecek de hesabınızı merak edecek de profilinize girip hesabınızı inceleyecek de öyle  takip edecek. Yani kesinlikle önermediğimiz  like  ve rt yolu ile  Twitter’da hesap büyütme yoludur. Ancak onaylı hesaplara önerebiliriz bu stratejiyi. Neden mi ? Çünkü onaylı hesaplar hangi hesabı rt veya like yaparsa yapsın o kullanıcıya bildirim gidiyor. Böylece o kullanıcıya kendisini doğrudan bildirim yolu ile göstermiş oluyor ve takip edilme ihtimali daha da yükseliyor.

 

Twitter’da Hashtagler ile hesap büyütme

Bu strateji için öncellikle  çok iyi bir gündem takipçisi olmanız gerekiyor. Neden mi?

Çünkü Twitter’ın trendler kısmını takip ederek güncel trendleri cümle içerisinde kullanıp tweet atmanız gerekiyor e malum twitter’ın trendler yani TT listesi de çok hızlı bir şekilde değişebildiği için burada en önemli faktör  sizin gündem sıkı takip ediyor olmanız. Tabii ki bu da tek başına yeterli olmuyor.

Örnek üzerinden açıklayalım. Mesela Twitter TT listesinde #Millitakım hashtagi ilk sırada. Sizin bu hashtag ile sadece Tebrikler #Millitakım diye tweet atmanız yeterli olmuyor. Evet attığınız tweet #Millitakım hashtagi içerisine düşüyor  ama bu strateji ile takipçi çekmek istiyorsanız havuza düşmek çok yeterli olmayabiliyor. #Millitakım hashtaginde popüler tweetlerden olmanız hashtag ile takipçi kasmanın en doğru yoludur. Peki nasıl popüler tweetlerden birisi olacağım diyorsanız öncelikle tweetinizin çok etkileşim alması gerek bu etkileşim mention, RT ve like olarak kazanılabiliyor. Zaten daha sonra tweetiniz otomatikman popüler tweetler arasına gireceği için Hashtagler ile  takipçi kazanabilirsiniz. Bizim yorumumuz ise bu yol da twitter’da takipçi çekmek için çok doğru ve sağlıklı bir yol değildir. Oldukça  meşakatli bir yol ve geri dönüşü sizi mutlu etmeyebiir.

 

Twitter’da bot takipçi ile hesap büyütme

Twitter’ın en kolay hesap büyütme yoludur. Neden mi yapmanız gereken tek şey bir hesap açmak ve bot takipçi satan birisini  bularak ücreti karşılığı hesabınıza takipçi attırmanızla sonuçlanacak bir  işlem. Ama! İşte Ama dediğimiz zaman öncesinde kurduğumuz hiçbir cümlenin anlamı kalmıyor… Twitter’da bot takipçi ile hesap büyütebilirsiniz. Hesabınıza  giren birisi ooo ne  kadar takipçisi var bu hesabın diyebilir. Ama  burada bir de gerçekler var. Mesela hesabınıza bot takipçi attırdığınız  zaman sadece rakamsal olarak bir büyüme  yaşayabilir eriştiğiniz kişi bazında herhangi bir büyüme yaşayamayabilirsiniz. Çünkü Twitter’da sahte hesap attırmanında da dikkat edilmesi gereken kuralları var. O nedenle  Twitter’da bot takipçi attırmak da çok sağlıklı olmayan nicelik olarak amacınıza ulaşabileceğiniz. Ancak nitelik olarak ulaşamayacağınız bir yoldur.

Twitter’da reklam vererek hesap büyütme

Twitter’da reklam vermek ve Twitter’da reklam vererek hesap büyütmek bizim ısrarla önerdiğimiz bir stratejidir. Neden? Çünkü bir defa işin içinde en ufak bir hile hurda yok! Ayrıca Twitter’ın da ısrarla önerdiği bir taktiktir. Bu iş için önemli olan bir bütçeye sahip olmanızdır. Bütçeniz büyüdükçe verdiğiniz reklamın verimi daha da çok artacaktır.

 

Evet Twitter’da fenomen olma, Twitter’da hesap büyütme gibi hayalleriniz varsa umarım makalemiz sizlere yardımcı olmuştur. Sizlere en anlaşılır şekilde 6 başlıkta Twitter’da hesap büyütmenin yollarını anlatmaya çalıştık.

Yorumlar