'Trikini' çılgınlığı hızla yayılıyor! Sahil ve plajlar akıma uyanlarla dolup taştı

Koronavirüs salgını plaj stilini de etkiledi. Bu yıl sahillerde 'Trikini' adı verilen aynı renk ve kumaştan, maske ve mayo-bikini takımlarını çokça göreceğiz.

'Trikini' çılgınlığı hızla yayılıyor! Sahil ve plajlar akıma uyanlarla dolup taştı - Sayfa 1

Dünyanın tanınmış ünlülerinin sosyal medya üzerinden paylaştıkları fotoğraflarla başlattığı 'trikini' modası, Antalya sahillerine yansıdı. Pandemi önlemlerini dikkate alarak sahile giden genç kızlar, bikinilerinin renklerinde yaptırdıkları maskeleri takarak tatil yapıyor. Kadınların vazgeçilmez plaj aksesuarı olan maskeler artık mayo ve bikinilerin renklerinde üretiliyor.

1 6
 
'Trikini' çılgınlığı hızla yayılıyor! Sahil ve plajlar akıma uyanlarla dolup taştı - Sayfa 2

Sağlık açısından maske takmanın önemine dikkat çeken kadınlar, trikini modasının her geçen gün büyüyeceğini ve bu yaz sahillerde sıkça görüleceğini düşündüklerini söyledi.

2 6
 
'Trikini' çılgınlığı hızla yayılıyor! Sahil ve plajlar akıma uyanlarla dolup taştı - Sayfa 3

Antalya'nın ünlü plaj işletmesi Bilem Beach, trikini akımına katılan gençlerle dolup taştı. İşletme sahibi Onur Bilem, "Pandemi ile yaşamaya alışıyoruz. Güzel deneyimler kazanıyoruz. Avrupa'da yaşanan trikini modasını kentte yaşayan Antalyalılar da sahillere taşımaya başladı. Müşterilerimiz kendi mayolarının renklerine uygun maskeler takıyor. Aslında virüs değil modacı edasıyla yaklaşmaları biz işletmecilere de keyif veriyor. Kendi önlemlerini kendilerinin alması bizleri mutlu ediyor. Şık ve güzel oluyorlar" dedi.

3 6
 
'Trikini' çılgınlığı hızla yayılıyor! Sahil ve plajlar akıma uyanlarla dolup taştı - Sayfa 4

Arkadaş grubuyla birlikte sahile gelen jimnastik antrenörü Selin Klavuz, "Trikini modası var. Avrupa'da bu çok popüler oldu. Biz de arkadaşlarımızla bu akıma ayak uydurduk ve bikinilerimizin renklerinde maskeler hazırlattık. Çok beğeniyoruz. Maske kullanmak beni rahatsız etmiyor. Hatta aksesuar olarak kullanmayı düşünüyorum. Hayatımızda bir yer aldı. Şık durduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

4 6