Sen Anlat Karadeniz'de Yangaz ne demek? Karadeniz'de Yangaz ne anlama geliyor?

Sen Anlat Karadeniz dizisinde kullanılan "Yangaz" kelimesinin ne anlama geldiği merak ediliyor. İşte Karadeniz'de Yangaz kelimesinin karşılığı..

Sen Anlat Karadeniz'de Yangaz ne demek? Karadeniz'de Yangaz ne anlama geliyor?
23 Mayıs 2018 Çarşamba 09:00

ATV'nin yeni dizisi Sen Anlat Karadeniz dizisinde geçen ve karakterlere isminden çok "Yangaz" olarak lakap kullanılmasından sonra "Yangaz" kelimesinin Karadeniz'de ne anlama geldiği merak edilmeye başladı. Dizinin Fatih ve Murat karakterlerine neden yangazlar deniliyor? Yangazın anlamı nedir?

Çarşamba günleri yayınlanan Sen Anlat Karadeniz dizisi reyting rekorları kırarak zirvede yer alıyor. Yangaz da dizide oldukça sıkça kullanıldığı için merak konusu oldu. Yangazlar Ne Demek? Sen Anlat Karadeniz dizisinde sıkça olayların içerisinde olan yangazlar kimdir? Fatih ile Murat yangaz lakabı ile dizide anılmaktadır.

Yangaz Ne Demek? Karadeniz'de yangaz ne anlama geliyor?

Yangazın anlamı çeşitli pis işler çeviren, her türlü numarası olan kişi anlamına gelmektedir. Dizinin yangazlarına da bu nedenle bu lakap takılmıştır.

Sen Anlat Karadeniz Yangaz Murat (Cem Anıl Kenar) Kimdir?

1990 yılında Ankara’da doğdu. Tam adı Cem Anıl Kenar’dır. Dr. Binnaz Rıdvan Ege Lisesinde liseyi okudu. 2012-2013 yıllarında Ankara’da O.D.T.Ü İşletme Bölümünde okudu. 2013-2014 Binghamton University Business Administrations New York ‘ta okudu. Cem kenar İngilizce (İleri Seviye)’de bilmektedir. Tenis ODTÜ Tenis Klubu yıldızlar lisanslı sporcusudur.Eskrim sporuyla ODTÜ ‘de ilgilendi. Dizi oyunculuğuna ilk adım olarak Hayat Şarkısı dizisi ile merhaba diyecek olan oyuncunun göstereceği performans tüm yapımcıların ilgisini çekecek düzeyde olması dileğiyle kendisine başarılar diliyoruz…. Genç ve yakışıklı oyuncunun boyu 190 cm, 48-50 beden, ayakkabı numarası 44, göz rengi ela, saç rengi ise kumraldır.

Sen Anlat Karadeniz Yangaz Fatih (Furkan Aksoy) Kimdir?

Furkan Aksoy’un ilk defa kamera karşısına çıktığı dizi Sen Anlat Karadeniz dizisi olmuştur. İstanbul’da yaşayan oyuncu İstanbul’da bulunan Kültür Üniversitesinde eğitim almıştır. Ekranların yeni yüzlerinden olan oyuncu daha ilk bölümden ilgi toplamayı başardı. Dizide Murat ile birlikte pazarda kızlara takılan Fatih’in en büyük tutkusu ise gerçek hayatta olduğu gibi futboldur. Doğum tarihi ve kaç yaşında olduğu gibi bilgilerine henüz ulaşamadığımız Furkan Aksoy baba tarafından aslen Adıyaman‘lıdır.

 

 

 

 

Yorumlar

selcan En beğenilen yorum
tahir kaleliyi coook seviyorummm:)
selcan YZR
ulaş tuna astepeyi çok seviyorum .