Seda Sayan’ın Kılıçdaroğlu açıklaması

Türk askerini Hatay’da ziyaret eden sanatçıların arasında yer alan Seda Sayan, Sabah gazetesinden Tuba Kalçık’a açıklamalarda bulundu. Seda Sayan Kılıçdaroğlu ile ilgili; ‘’ Lerzan Mutlu’yu affettim de Kılıçdaroğlu’nu affetmiyorum’’ dedi.

Seda Sayan’ın Kılıçdaroğlu açıklaması
Son Güncelleme: 16 Nisan 2018 Pazartesi 11:55
16 Nisan 2018 Pazartesi 10:50

Seda Sayan yaptığı röportajda gündeme dair birçok açıklamada bulundu. Sayan, Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener'in Hatay ziyaretinde bulunan sanatçılara dair yaptıkları açıklamalara ilişkin rahatsız olduğu noktaları dile getirdi. 

KILIÇDAROĞLU SANATÇI DÜŞMANI

Seda Sayan, Kılıçdaroğlu ile ilgili açıklamalar yaparken Kılıçdaroğlu’nun Hatay’a da gitmesine değindi. Afrin Harekatı’nın terörün temizlenmesinde büyük önemi var diyen Seda Sayan; ‘’ Bu ziyaret sonrası çok bozulduğum iki isim oldu: Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener. Meral Akşener'in "İktidar olduğumuzda bu sanatçılara selam vermeyeceğiz" sözünü asla unutmayacağım. İkincisi de Kılıçdaroğlu'nun bize hakaret etmesi. Kılıçdaroğlu, sanatçı düşmanı. Kendisi hangi organizasyona bizi davet etmiş de katılmamışız? Cumhurbaşkanımız, her zaman sanata ve sanatçıya destek veren bir lider. Kılıçdaroğlu'nun bize yönelik yaptığı açıklama büyük gaftır. O bizi tanımıyorsa, biz onu hiç tanımıyoruz. Şimdi kendisi de gidiyor Hatay'a, keşke daha önce gitseydi. Neden bize yönelik böyle bir açıklama yapıyor biliyor musunuz? Cumhurbaşkanımız ondan önce davrandı ve bizleri götürdü diye. Kusura bakma Kılıçdaroğlu, daha önce düşünecektin! O bize daha önce deseydi gidelim diye, giderdik onunla. Cumhurbaşkanımız da destek olurdu, onun gibi çirkin davranmazdı. Bu nedenle Kılıçdaroğlu'nu affetmeyeceğim. Cumhurbaşkanımız, tüm sanatçıların ne kadar değerli olduğunun farkında; kimseyi ayırt etmiyor. Bizlere, Mehmetçiğe moral ziyaretinde bulunma imkanı verdiği için hem Cumhurbaşkanımıza, hem de Genelkurmay Başkanımız'a çok teşekkür ederim. Sayın Cumhurbaşkanımızı ve eşi Sayın Emine Erdoğan'ı çok seviyor ve saygı duyuyorum.’’ Açıklamasın yaptı.

Seda Sayan’ın Kılıçdaroğlu açıklaması

MERAL AKŞENER’İN SELAMINA İHTİYACIMIZ YOK

Seda Sayan Kılıçdaroğlu ile ilgili açıklamalarına devam ederken, Meral Akşener’in söylediklerine dair de açıklamalarda bulundu. Sanatçıların hedef gösterilmesine de değinen Seda Sayan; ‘’ Hem Akşener, hem de Kılıçdaroğlu; biz sanatçıları hedef gösterdi. Ne Kılıçdaroğlu'nu, ne de Akşener'i; bize ve Cumhurbaşkanımız'a yaptığı hakaretlerden dolayı asla affetmiyorum. Bu kadar güzel bir ziyaretten siyaset yapmaları çok çirkindi. Kılıçdaroğlu'nun sanatçılara yönelik yaptığı açıklama çok büyük bir hata. Bu açıklamayla hem kendisine, hem de partisine çok büyük zarar verdi. Meral Akşener, bir kadın olarak çok büyük bir hata ve gaf yaptı. Ziyarete giden sanatçılara selam vermeyecekmiş; vermezsen verme. Bizim Akşener'in selamına ihtiyacımız yok. Sizin bize her zaman ihtiyacınız var ama, biz sanatçıyız. Sosyal medyada da çok çirkin ithamlar yapılıyor. Cumhurbaşkanımızın resepsiyonuna katılıyorum mesela, 'yalaka' diye yazıyorlar. Cumhurbaşkanımızın doğum gününü kutladım, resim ve bir mesaj paylaştım geçtiğimiz günlerde; 'Bana yalaka diyecekler şimdi ama doğum gününüz kutlu olsun' diye. Sosyal medyada linç kampanyası başlattılar bana. Ben de en sonunda yorumlara kapattım hesabımı. Kim ne derse desin; Cumhurbaşkanımızı çok seviyor ve ona saygı duyuyorum. Allah onu nazarlardan esirgesin, uzun ömürler nasip etsin. Birisi için dersin ya, Allah onu ailesine bağışlasın diye. Cumhurbaşkanımızın da ailesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları. Allah onu Türkiye Cumhuriyeti'ne bağışlasın. Erdoğan, Türkiye için büyük bir şans. Ülkemizin daha iyi noktaya gelmesi için çok çalışıyor.’’

Seda Sayan’ın Kılıçdaroğlu açıklaması

BERAT ALBAYRAK’I AYAKTA ALKIŞLADIM

AK Parti’nin sanat düşmanı olmadığını aktaran Seda Sayan; ‘’Geçen gün bir konuşmasına rastladım ve bayıldım. "Kasımpaşa'da Roman kardeşlerimizle birlikte büyüdük. İnsan ayırt etmem" dedi. Bakın; herkesin kalbine, yüreğine dokunan bir liderimiz var. Ülkemiz için güzel şeyler yapmak isteyen lider kimse, biz onun yanında oluruz ve olacağız. Çiller'i de gördüm, Özal'ı da gördüm, Mesut Yılmaz'ı da gördüm. Ben onların da davetlerine katılmış bir sanatçıyım. Mesela geçtiğimiz günlerde, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından düzenlenenTürkiye'ye Enerji Veren Kadınlar Ödül Töreni'ne katıldım. Törene, Enerji Bakanımız Berat Albayrak'ın konuşması damga vurdu. Sosyal medyada öyle bir algı yaratılmak isteniyor ki, sanki AK Parti sanat düşmanı, kadın düşmanı. Bu kesinlikle çok yanlış. Lütfen herkes Sayın Albayrak'ın törende yaptığı konuşmaya baksın. Ben konuşmasını ayakta alkışladım. Sayın Emine Erdoğan'ın konuşmasını da ayakta alkışladım. Kadının, dünyadaki ve Türkiye'deki gücünün ne kadar önemli olduğunu anlattılar. Bir kadın olarak hem Albayrak'ın ve Sayın Emine Erdoğan'ın konuşmasından hem gurur duydum, hem de duygulandım açıkçası.’’ İfadelerini söyledi.

 

Yorumlar