Netflix daha önce anlatılmamış hikayeler arıyor

Netflix tarafından yapılan açıklamada, şirketin İspanyol 'Money Heist' ve Alman 'Dark' gibi İngilizce dışındaki Avrupa dillerinde de daha fazla projeye imza atacağı bildirildi.

Netflix daha önce anlatılmamış hikayeler arıyor
Son Güncelleme: 23 Ağustos 2019 Cuma 11:58
7 Kasım 2018 Çarşamba 21:11

Netflix Ürün Yöneticisi Greg Peters, AFP'ye yaptığı açıklamada "Çektiğimiz dizilerin, hikayenin geçtiği ülkenin izleyicisinin de dışında, dünya çapında büyük bir kiteleyee ulaştığını gördük" ifadelerini kullandı.

Son dönemin en popüler dizilerinden olan ve Almanya'da geçen 'Dark' dizisine de değinen Peters, "Bir Alman dizisinin Almanca konuşulan ülkeler dışında da bu kadar çok izlenebildiğini düşünebiliyor musunuz?" dedi.

"Anlatılmamış hikayeler bulmak için fırsat"

Peters ayrıca, Norveç ve İspanya'da geçecek iki ayrı yapımının daha hazırlandığını ve bunların 2020 yılında yayınlanacağını duyurdu.

Peters, Netflix'in bu kararını 'ABD ve İngiltere dışında geçen ve daha önce anlatılmamış hikayeler bulmak için fırsat' olarak değerlendirdi.

Sadece stratejik seçenek değil, gereklilik konusu

Netflix'in Avrupa'ya odaklanması sadece stratejik bir seçenek değil, aynı zamanda bir gereklilik konusu. Avrupa Birliği'nin, içeriğinin en az yüzde 30'unun yerel programlardan oluşmasını sağlamak için oluşturduğu bir kota bulunuyor.

Netflix, sunduğu altyazı hizmetleriyle birlikte Brezilya, Hindistan ve Güney Kore gibi ülkelerin de aralarında yer aldığı toplamda 20 ülkeye ilişkin yapımlar hazırlıyor.

Şirket ayrıca, 137 milyon kullanıcısıyla dünyanın en büyük online dizi-film platformu.

 

Yorumlar