Hemşirelerden koronavirüse karşı çıplak protesto!

İlk olarak Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyaya ölüm saçan koronavirüs salgını Avrupa ülkesi Fransa'da da 10 binden fazla can aldı. Ülkede görev yapan hemşireler, kendilerine koruyucu ekipman yardımı yapma konusundaki yetersizliği vurgulamak için çıplak poz vererek hükümeti protesto etti.

Hemşirelerden koronavirüse karşı çıplak protesto! - Sayfa 1

Russia Today'in aktardığına göre, Fransa'da #apoilcontrelecovid (Kovid karşısında çıplak) etiketinin yer aldığı kartlar tutan çeşitli yaş gruplarından onlarca hemşire çıplak poz vererek ölümcül virüse karşı savunmasızlıklarına dikkat çektikleri bir video hazırladı.

1 12
 
Hemşirelerden koronavirüse karşı çıplak protesto! - Sayfa 2

Geçen hafta yapılan eylemin arkasındaki hemşirelerden biri olan Melina Dufraigne-Laflechelle, RT Fransa'ya yaptığı açıklamada "Bildiğiniz gibi hastaları temkinlice tedavi etmek ve hem kendimizi hem de onları riske atmamak için bir dizi ekipmana ihtiyaç duyuyoruz ama biz bu ekipmanlara sahip değiliz" dedi.

2 12
 
Hemşirelerden koronavirüse karşı çıplak protesto! - Sayfa 3

Fransa'da 6 Nisan itibarıyla Kovid-19 nedeniyle 10 binden fazla kişi hayatını kaybetti.

3 12
 
Hemşirelerden koronavirüse karşı çıplak protesto! - Sayfa 4

Fransa hükümetinin yerel sağlık çalışanlarına sadece basit cerrahi maske sağladığını ve 15-20 yıldır ülkedeki sağlık sektörünün iyi olmadığını söyleyen Dufraigne-Laflechelle şu ifadeleri kullandı:

4 12