Haftanın filmleri (7 Aralık 2018)

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 5'i yerli, 3'ü yabancı olmak üzere toplam 8 film vizyona girdi.

Haftanın filmleri (7 Aralık 2018) - Page 1

7 Aralık 2018 Cuma günü 5'i yerli, 3'ü yabancı olmak üzere toplam 8 film vizyona girdi. Yüzüklerin Efendisi serisinin yapımcısının elinden çıkan Ölümcül Makineler ve Terry Gilliam'in Don Kişot'u Öldüren Adam filmleri haftanın en çok dikkat çekenleri. İşte haftanın filmleri...

1 9
 
Haftanın filmleri (7 Aralık 2018) - Page 2

Peter Jackson'ın senaryo ekibinde yer alıp yapımcılığını üstlendiği "Ölümcül Makineler"; medeniyetin yok oluşunun akabinde insanlığın kıyamet sonrası şartlara uyum sağlamasını ve büyük şehirlerin küçük şehirleri yuttuğu bir düzende hayatta kalma mücadelesini anlatıyor.

2 9
 
Haftanın filmleri (7 Aralık 2018) - Page 3

Ahmet Katıksız'ın yönettiği "Şampiyon", Türkiye atçılığının en önemli figürlerinden biri olan jokey Halis Karataş ile ünlü jokeyin çıkış yaptığı yarış atı Bold Pilot'ın hikayesini beyaz perdeye taşıyor.

Ekin Koç, Farah Zeynep Abdullah, Fikret Kuşkan, Erdem Akakçe, Ali Seçkiner Alıcı, Merve Altınkaya ve Serkan Ercan gibi isimlerin başrollerinde oynadığı dram türündeki filmin müzikleri ise Toygar Işıklı'ya ait.

3 9
 
Haftanın filmleri (7 Aralık 2018) - Page 4

Youtube'da 4,5 milyonun üzerinde takipçisi bulunan "Kafalar" ekibinin başrolünde yer aldığı "Kafalar Karışık", aşık olduğu kız ile evlenebilmenin yollarını arayan bir genç ile ona bu uğurda yardımcı olan arkadaşlarının hikayesini anlatıyor.

Atakan Özyurt, Bilal Hancı, Fatih Yasin, Metin Akpınar, Cihan Ünal, Perihan Savaş, Güven Kıraç, Erkan Can, Feride Hilal Akın, Ruhi Sarı, Nilgün Kasapbaşoğlu, Zuhal Yalçın, Selahattin Taşdöğen ve Enes Batur gibi isimlerden oluşan geniş bir oyuncu kadrosunun rol aldığı filmin yönetmenliğini Yücel Yolcu yaptı.

4 9