Düzyatan'dan Türk dizileri açıklaması

Diriliş Ertuğrul dizisinin başarılı oyuncusu Engin Altan Düzyatan, ABD'den sonra en fazla diziyi Türkiye'nin pazarladığını ve Türk sanatçıların eserlerine dizilerde yer verilmesi gerektiğini dile getirdi.

Düzyatan'dan Türk dizileri açıklaması
Son Güncelleme: 23 Ağustos 2019 Cuma 11:57
28 Eylül 2018 Cuma 15:32

"Sanatta Etkileşim" konulu söyleşiye katılan başarılı oyuncu, sanatla ilgilenenlerin bir derdi olduğunu söyleyerek, "Çünkü hayatta bir derdi olmayan, bir şeylerin daha iyi olmasını istemeyenler sanatla ilgilenmez. Çünkü sanatın aslında estetik bir altyapısı vardır ve bu altyapı, görgü ve kültürü gerektirir. Bu kültür ve görgüye sahip olabilmek için de bir derdinizin olması gerekir." ifadelerini kullandı.

"ABD'den sonra, en fazla diziyi Türkiye pazarlıyor"

Diriliş Ertuğrul'da canlandırdığı Ertuğrul Bey karakteriyle beğeni toplayan oyuncu Engin Altan Düzyatan, Türk sanatçıların dünyaya tanıtılmasının önemine işaret ederek, "Televizyon dediğimiz araç, Türkiye'de 300-350 milyon dolarlık bir ihracat oranına sahip bir kol ve çok ciddi bir eğlence sektörü. Son yıllarda MBC'nin yasaklamasıyla 150 milyon düştü sanırım. 200 milyon dolar gibi bir ihracat payına sahip şu anda Türk dizilerinin dünyaya satılmasının karşılığı. Bu çok ciddi bir rakam. ABD'den sonra, en fazla diziyi Türkiye pazarlıyor şu anda. Ben çocukken Brezilya dizileri seyredilirdi. Biz Brezilya'dan ithal ederdik. Şimdi biz Brezilya'ya dizi satıyoruz." diye konuştu.

 

 

Yorumlar