Kırmızıgül: Annem çalınan parayla cami yaptıracaktı

BKM’de gösteri olan Ata Demirer’i eşi Ece Binay ile seyretmeye giden Mahsun Kırmızıgül, annesinin parasının çalınmasıyla ilgili konuştu.

Kırmızıgül: Annem çalınan parayla cami yaptıracaktı
Son Güncelleme: 23 Ağustos 2019 Cuma 12:01
16 Şubat 2019 Cumartesi 10:57

Ünlü sanatçı Mahsun Kırmızıgül eşi Ece Binay ile Ata Demirer’in gösterisini seyretmeye gitti. Gösteri sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kırmızıgül, "Bu akşam eşimle yemek yedik, ordan da buraya sevgili arkadaşım Ata'yı seyretmeye geldik. İlk kez izleyeceğim. Daha önceden stand-up gösterisini izlemiştim. Çok başarılı bir arkadaşım hatta Ata benim okuldan arkadaşım" dedi.

“Suçlular cezasını çeksin”

‘Mahsun Bey, annenizin evini soyanların mahkeme süreci devam ediyor mu?’ sorusu üzerine Mahsun Kırmızıgül, şu ifadeleri kullandı:

"Annem 30 yıldır hayalindeki gibi bir cami yaptırmak için para biriktirmişti. İnsanlar soruyor, 'Neden parayı evde tutuyordu?' diye. Biz de bilmiyorduk bu kadar parası olduğunu, gerçekten bilmiyorduk. Kaç kez söyledim, 'Anne paran varsa gel bankaya yatıralım' diye ama faiz olaylarından dolayı sıcak bakmadı.

Bunu anlayışla karşılıyorum. 'Sağlık olsun' diyorum, üzücü bir durum. 30 yıl birikimiyle bir cami hayali vardı, şimdi tutuklular. Ben ceza almalarını isterim. Dünyanın en büyük suçu hırsızlık, affedilmeyecek bir şey. Cezasız kalmaması lazım"

Yorumlar