Aleyna Tilki: Konya'da doğmak bana çok şey kattı

'Retrograde' ile adından söz ettiren genç şarkıcı Aleyna Tilki, "Amerikada doğmuş olsaydın her şey daha farklı olur muydu?" sorusuna yanıt verdi. Tilki, "Daha kötü olurdu. Öyle olsaydı oradaki starlardan bir farkım kalmazdı. Konya’da doğmak, Anadolu’nun enerjisini taşımak, bana çok şey kattı" dedi.

Aleyna Tilki: Konya'da doğmak bana çok şey kattı - Sayfa 1

İlk İngilizce şarkısı 'Retrograde'i tüm dünyada beğeniye sunan genç şarkıcı Aleyna Tilki, samimi açıklamalarda bulundu.

'Günaydın Türkiye' adlı programa konuk olan Tilki'ye yeni şarkısı ile ilgili aldığı geri dönüşler soruldu.

Aleyna Tilki, "Harika tepkiler alıyorum. Özellikle Latin Amerika, Hindistan ve Kuzey Avrupa’dan çok güzel tepkiler alıyorum. Bunların dışında Türkler zaten beni çok güzel destekliyor. Bu desteğe ihtiyacım vardı ve sağ olsunlar bana bu desteği verdiler" ifadelerini kullandı.

1 7
 
Aleyna Tilki: Konya'da doğmak bana çok şey kattı - Sayfa 2

"KONYA'DA DOĞMAK BANA ÇOK ŞEY KATTI"

"Amerikada doğmuş olsaydın her şey daha farklı olur muydu?" sorusuna yanıt veren şarkıcı, şunları söyledi:

Daha kötü olurdu. Amerika’da doğup, büyüseydim oradaki starlardan bir farkım kalmazdı. Konya’da doğmak, Anadolu’nun enerjisini taşımak, bana çok şey kattı. Benim dünya starı olabilecek olmamın başlıca nedeni kendine has bir tip olmam. Yurt dışındaki insanlar da bu konuya çok ilgi gösteriyor. Beni dünya starlarından ayıran şey; bence Konya'da doğmuş olmamdır. Başlangıcım yurt dışında olsaydı bu kadar özel bir sanatçı olamazdım.

2 7
 
Aleyna Tilki: Konya'da doğmak bana çok şey kattı - Sayfa 3

"SAHNEYE ÇIKMAYA AŞIĞIM"

Pandeminin işlerini ve yaşantısını nasıl etkilediği ile ilgili konuşan Tilki, "Bu süreçte kendim için bir endişeye kapılmadım çünkü benim her zaman reklam ve dizi işlerinden güzel gelirim oluyor. Fakat müzisyen insanlar iş yapamadığı için çok kaygılandım. Ben müzik yapmayı çok seviyorum ama sahneye çıkmaya aşığım" dedi.

3 7
 
Aleyna Tilki: Konya'da doğmak bana çok şey kattı - Sayfa 4

"ÜRETMEKTEN KORKUYORLAR"

"Ben geldikten sonra pop müzik düşüşe geçti" diyen 20 yaşındaki genç popçu, şu ifadeleri kullandı:

Dönemsel olarak bir azalma oldu. Özellikle 'Sen Olsan Bari' çıktıktan sonra çok az hit çıktı. O güne kadar tüm popçuların dönemiydi. Hep birbirine benzeyen sözler vardı. Daha sonra yenilikçi ve üretken işlerin sevildiği anlaşıldı. Türk insanının ne istediğini görmek için geçmiş yıllara bakmak yeterli. Aynı 90'lar devrine geri döndük, o dönemde en büyük starlar birbirine vokal yaparlardı. Birlik beraberlik vardı. Bazı isimler o kadar kaygılı ki üretmekten korkuyorlar.

4 7