Türkan Şoray: Setlerden uzak olmak beni üzüyor!

Türkan Şoray, Küçükçekmece’de sevenleriyle bir araya geldi. Sanatçı, kalabalığa şöyle seslendi: “Setlerden uzak olmak beni hüzünlendiriyor ama ne mutlu ki sizlerle buluşunca yaşama arzum yenileniyor.”

Türkan Şoray: Setlerden uzak olmak beni üzüyor!
Son Güncelleme: 19 Ocak 2023 Perşembe 15:58
19 Ocak 2023 Perşembe 15:41

Türk sinemasının ‘Sultan’ı Türkan Şoray, önceki gün Sefaköy Kültür Ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen “Çekmecemde Kitap Var” etkinliğine “Sinemam ve Ben” kitabıyla katıldı.

Salonu hıncahınç dolduran kalabalık, sanatçıyı “Sultan” ve “Yüreğimize hoş geldiniz” tezahüratlarıyla karşıladı. Şoray, bu sevgi seli karşısında duygusal anlar yaşadı:

“O sıcak sevginizle, alkışlarınızla beni duygulandırdınız. Sizleri çok seviyorum. Küçükçekmece’nin sıcak kadınları ve sıcak insanları; ne kadar güzelsiniz. Keşke aranıza gelsem, size sarılsam sizi öpsem. Sizin sevginizle beslenmek çok güzel.”

KEŞKE YİNE OYUNCULUK YAPSAM

Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi’nin çiçek takdim ettiği Türkan Şoray, Başak Koç’un moderatörlüğünde gerçekleşen söyleşide soruları yanıtladı. Ünlü sanatçı, söyleşide setleri özlediğini açıkladı:

“Ben kendimi hep emekçi olarak gördüm. Yıllardır, dünyayı ve kendimi tanımaya başladığımdan itibaren hiç durmadan çalıştım. Bu dünyanın nasıl olduğu sorulduğu zaman ben hep ‘Ben bir Sinema emekçisiyim, sinemaya emek vermekten müthiş gurur diyorum’ dedim. Hayatım çalışmakla geçti. 15 senedir setlerden uzağım. Setlerden uzak olmak beni hüzünlendiriyor ama ne mutlu sizlerle buluşunca yaşama arzum yenileniyor. Sizler bana hayat ışığı oluyorsunuz. Şimdi sorsalar yine Türkan Şoray olmak isterim, yine sinemayı seçerim. Keşke tekrar o yaşlara dönsem, keşke yine oyunculuk yapsam.” 

Genç bir kadın, 90 yaşındaki annesi ve 9 aylık bebeğiyle birlikte etkinliğe katılarak Türkan Şoray’la fotoğraf çektirdi. Üç kuşakla poz veren sanatçı için “Her neslin sanatçısı” yorumu yapıldı.

MESLEK AŞKI

Türkan Şoray, sinema tutkusunu şu sözlerle dile getirdi: “Sinema öyle bir aşk ki, 40 derece ateşle ilaçlar alıp sete devam ettiğimi biliyorum. Attan düştüm, eksi derecelerde nehirlere girdim. Bu, meslek aşkı. Kamera önüne geçince Allah beni korur diye düşünüyordum, gözüm kararıyordu.”

Yorumlar