Masterchef şampiyonu belli oldu

En çok izlenen programlardan biri olan Masterchef'in 2022 şampiyonu belli oldu. Yavuz Metin ve Kıvanç Karadeniz arasında yaşanan rekabette 70 puanla 2022 yılının şampiyonu Metin Yavuz oldu.

Masterchef şampiyonu belli oldu
Son Güncelleme: 11 Ocak 2023 Çarşamba 12:47
11 Ocak 2023 Çarşamba 12:44

Masterchef Türkiye'de Metin Yavuz ve Kıvanç Karadeniz arasında yaşanan rekabette 2022'nin şampiyonu belli oldu.

Yarışın ilk etabında Metin Yavuz ve Kıvanç Karadeniz, Türk mutfağı yorumlaması konspeti kapsamında üç tabak çıkardı. Bu menüde şeflere başlangıç, ana yemek ve tatlı sunuldu.

Yemeklerin yapımı için Metin ve Kıvanç'a toplamda 1 saat 45 dakika süre verildi. Kıvanç'ın menüsü; Ege, Anadolu ve bal kabağı mantarı olurken, Metin'in menüsü Antalya Piyazı (tırnak pide ile), İslim kebabı (siyez pilavı ile), nişasta helvası olarak açıklandı.

3 ETAPLI OYUN

İlk etap toplamda 30 puan üzerinden sonlandı. Tabaklara her şeften 10 puan üzerinden oy verildi. İlk turdan Kıvanç 20 puan alırken Metin ise 18 puan elde etti.

Final gecesinin ikinci etabında ise yarışmacılar uluslararası mutfaktan seçtikleri bir menüyü çıkardılar. Kıvanç'ın uluslararası mutfak menüsü: Ahtapot rüyası, kış ördeği ve Strudel oldu. Metin de ikinci turda; buharda pişmiş ılık barbun, dolgulu kalkan, kakule toprağı üzerine Melisa çiçek mousse yaptı. Metin ikinci turda 42 puana ulaşırken Kıvanç ise 41 puana çıktı.

Yarışmacılar, şampiyonun belli olacağı üçüncü oyunda ise kendilerine ait imza tabaklarını hazırladı. Her iki yarışmacının tabağı da şeflerden yüksek puan alırken, Metin'in tabağı şeflerden daha çok puan topladı.

70 PUANLA BİRİNCİ OLDU

Bu oyun sonucunda da Kıvanç 65 puana, Metin ise 70 puana ulaştı. Böylece Masterchef Türkiye'de 2023 yılının şampiyonu Metin Yavuz oldu.

Yorumlar