Scarlett Johansson: Kadın oyuncuların ince kalması için baskı hep oldu

Scarlett Johansson katıldığı kadın ve erkek sinemacılar arasındaki eşitsizlik tartışmalarında konuşan ünlü oyuncu "Kadın oyuncuların ince kalması için baskı hep vardı" açıklamasında bulunarak, konuyla ilgili All About Eve filminin bir sahnesinden örnek gösterdi.

Scarlett Johansson: Kadın oyuncuların ince kalması için baskı hep oldu - Sayfa 1

Hollywood’un en çok kazandıran oyuncularından Scarlett Johansson da sinemada erkekler ve kadınlar arasındaki eşitsizlik tartışmasına katıldı.

1 7
 
Scarlett Johansson: Kadın oyuncuların ince kalması için baskı hep oldu - Sayfa 2

Marvel'ın yeni filmi Kara Dul (Black Widow) ile gündemde olan oyuncu Candis Magazine’e verdiği röportajda fit kalmakla ilgili kendi imtihanlarını ve sıkıntılarını 1950 yapımı klasik All About Eve’deki (Perde Açılıyor) bir sahneyle kıyaslayarak anlattı.

2 7
 
Scarlett Johansson: Kadın oyuncuların ince kalması için baskı hep oldu - Sayfa 3

35 yaşındaki Johansson "Oyuncuların ince kalması için baskı hep oldu. En sevdiğim filmlerden All About Eve’de bir sahne var, Batte Davis canı bir şeye acayip sıkılmış şekilde odayı tavaf ediyor ve sonra bir parça çikolata alıyor. Geri bırakıyor. Tekrar alıyor. Tekrar bırakıyor. Nihayet pes edip parçayı yiyor ama bunun için bile mücadele vermesi gerekiyor! Yani o zamanlarda bile bu baskı vardı. Şimdiyse çok daha kötü" dedi.

3 7
 
Scarlett Johansson: Kadın oyuncuların ince kalması için baskı hep oldu - Sayfa 4
4 7