Yunanistan'da ilk koronavirüs vakası!

Yunanistan Sağlık Bakanlığı, ülkede ilk yeni tip koronavirüs vakasının tespit edildiğini açıkladı. Böylece, Irak ve İran'ın ardından Yunanistan virüsün görüldüğü üçüncü komşu ülke oldu.

Yunanistan'da ilk koronavirüs vakası!
Son Güncelleme: 26 Şubat 2020 Çarşamba 15:00
26 Şubat 2020 Çarşamba 14:57

İran ve Irak'ın ardından bir komşu ülkemizde daha corona virüs tespit edildi. Yunanistan Sağlık Bakanı, ülkede corona virüs vakasının görüldüğü iddialarını doğruladı. Bunun yanında Avrupa'da ise Fransa'da 2, Hırvatistan'da 1 ve İspanya'da 6 yeni tip koronavirüs vakası daha tespit edildi.

Avrupa'da son durum

Fransa'da Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 2'ye çıktı. Fransa'da 2, Hırvatistan'da 1 ve İspanya'da 6 yeni tip koronavirüs vakası daha tespit edildi. Kazakistan, Güney Kore ve İran'a uçak seferlerini azaltma kararı aldı.  

Fransa Sağlık Bakanlığı Genel Müdürü Jeromes Salomon, düzenlediği basın toplantısında ülkede iki kişide daha koronavirüs tespit edildiğini açıkladı.    Hastalardan 55 yaşındaki bir erkeğin Amiens'daki bir hastanede karantina altında tutulduğunu ve durumunun ağır olduğunu ifade eden Salomon, 36 yaşındaki diğer hastanın ise İtalya’nın Lombardiya bölgesinden geldiğini ve Strazburg'daki bir hastanede tedavi gördüğünü belirtti.     

Yorumlar