Yolda yürürken 10. kattan üzerine kadın düştü

Elazığ’da 10. kattan atladığı iddia edilen bir kadın hayatını kaybetmiş, üzerine düştüğü Vedat Güven ise yaralanmıştı. Hastanede tedavisi süren Güven, “Kadın tepemden başıma düşmüş, gözümü açtım hastanedeyim. Hiçbir şey hatırlamıyorum” dedi.

Yolda yürürken 10. kattan üzerine kadın düştü
Son Güncelleme: 13 Kasım 2021 Cumartesi 16:49
13 Kasım 2021 Cumartesi 16:46

Elazığ'da, iki gün önce kentin en işlek yerlerinden olan Gazi Caddesi’nde, iddiaya göre 10’uncu katta bulunan bir kafenin terasında oturan yabancı uyruklu Rahaf Muhammed adlı kadın, bir süre telefonla konuştuktan sonra kendini boşluğa bıraktı.

VATANDAŞIN ÜZERİNE DÜŞTÜ

Aşağı düşen kadın, o sırada caddede yürüyen vatandaşlardan Vedat Güven’in üzerine düştü. Olayda kadın ile adam ağır yaralandı. Haber verilmesi üzerine olay yerine sağlık ve çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

KADIN HAYATINI KAYBETTİ

O esnada yoldan geçen biri ise kalp masajı yaparak kadını hayatta tutmaya çalıştı. Ağır yaralı kadın ve adam, ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Kadın hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Şans eseri hayattan kalan ve Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde tedavisi süren Güven, o anları anlattı

'HİÇBİR ŞEY HATIRLAMIYORUM'

İzzetpaşa’ya kadar geldiğini hatırladığını söyleyen Vedat Güven, “İnşaattan çıkmıştım. Çocuklar bir şey istemişti eve gidiyordum. Karşıya geçtim. Kafeden kadın üzerine düşmüş diyorlar. Benim üzerime mi düştü, yere çarpıp oradan mı geldi ya da sağa sola mı çarptı bilmiyorum. Hiçbir şey hatırlamıyorum. Aklıma bir şey gelmiyor. Kadın tepeden başımı düşmüş. Ama nasıl düştü nasıl oldu bilmiyorum. Ben onun düştüğünü de hatırlamıyorum.

Bağırma, çağırma sesi de duymadım. Bir ses gelse kaçarım. Normal yoluma devam ettim. Sırtımda platinler var. Sol kolumda kırık var. İyileşmezse bir daha ameliyata alacaklar. Doktor dedi 1 sene çalışmazsın. Sabah sosyal medyadan biri bana ‘Beni tanıyor musun’ diye yazdı. Tanımazsın canını ben kurtardım diyerek espri yaptı. Dilin boğazın kaçmıştı dedi. Dilini çıkardım, kalbine bir abla masaj yapınca nefes almaya başladın dedi. Ses kalktın kadına bakına bakamaya çalıştın dedi. Sadece gözümü açtım hastanedeyim. Ondan sonra hatırlamıyorum” dedi.

Yorumlar