Ümit Özdağ: Ekrem İmamoğlu'na güvenmiyoruz

Ümit Özdağ, katıldığı canlı yayında, Ekrem İmamoğlu için dikkat çeken ifadeler kullandı. İmamoğlu'nun siyasi çizgisine 'ağır itirazları' olduğunu ifade eden Özdağ, "Diyarbakır'a gidip HDP'nin siyasallaştırdığı sözde anıt önünde fotoğraf çektirip, İstanbul'a gelip Orhun Abideleri’nden bahseden siyasetçiye güven duymuyoruz." diye konuştu

Ümit Özdağ: Ekrem İmamoğlu'na güvenmiyoruz
Son Güncelleme: 16 Nisan 2022 Cumartesi 14:57
16 Nisan 2022 Cumartesi 14:53

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Mansur Yavaş'ın Cumhurbaşkanı adayı olması gerektiğini söyledi. Bu çıkış Türkiye'nin gündemine oturdu. Siyasi parti liderleri peş peşe açıklamalar yaptı. Mansur Yavaş ise kendisine böyle bir durumun iletilmediğini ve aday olmayacağını söylemişti.

'İMAMOĞLU 3 KATI OY ALIYOR"

Cüneyt Özdemir'in Youtube kanalında Kenan Taş'ın sorularını yanıtlayan Ümit Özdağ, Mansur Yavaş'ın neden aday olması gerektiğini şu sözlerle açıkladı:

Halk bunu ortaya koyuyor. Birçok anket yapıldı. Benim de en ufak bir politik ilişkisi olmayan isimler de bu anketleri yaptı. Halk bunu istiyor. İmamoğlu'nun 3 katı oy alıyor. Göreve davet etmeden önce, kendisiyle bir görüşmemiz olmadı. Sahada gördüğümüz Mansur Bey'e yönelik talebi Türk milletiyle paylaştık, Mansur Bey'i göreve davet ettik.

"İMAMOĞLU TEHLİKELİ BİR SİYASETÇİ"

Ümit Özdağ, Ekrem İmamoğlu'na yönelik de açıklamalarda bulundu.

"Biz Ekrem İmamoğlu'na güvenmiyoruz" diyen Ümit Özdağ, "Ekrem İmamoğlu'nun tehlikeli bir siyasetçi olarak görüyoruz. Diyarbakır'da ayrı konuşuyor, Edirne'de ayrı konuşuyor." dedi.

Yorumlar