Türkiye'den Fransa'ya taziye mesajı

Dışişleri Bakanlığı, Paris'te meydana gelen patlamada hayatını kaybedenler için baş sağlığı mesajı yayımlandı.

Türkiye'den Fransa'ya taziye mesajı
Son Güncelleme: 13 Ocak 2019 Pazar 11:28
13 Ocak 2019 Pazar 11:22

Dışişleri Bakanlığı, Fransa'nın başkenti Paris'te gaz  kaçağı nedeniyle meydana gelen patlamaya ilişkin, "Patlama neticesinde hayatını  kaybedenlerin yakınları başta olmak üzere, Fransa halkına ve hükümetine  başsağlığı, yaralananlara acil şifalar diliyoruz." açıklamasında bulundu. 

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, dün Paris'te  meydana gelen  patlama sonucunda ölü ve yaralıların olduğunun büyük üzüntüyle öğrenildiği  kaydedildi. Açıklamada, "Patlama neticesinde hayatını kaybedenlerin yakınları  başta olmak üzere, Fransa halkına ve hükümetine başsağlığı, yaralananlara acil  şifalar diliyoruz." ifadesi kullanıldı.

Fransa'nın başkenti Paris'te 9. bölgedeki fırında dün sabah yangın  çıkmış, gaz kaçağı nedeniyle patlama meydana gelmişti. Patlama, fırın ve  çevredeki binalarda ağır hasara yol açmıştı. Yaklaşık 200 itfaiyeci ve 100 polis olay yerine sevk edilmiş, bazı  yaralılar helikopterlerle hastanelere kaldırılmıştı. Ayrıca çevredeki binalar ve  oteller, yangının büyümesi ve başka bir patlama ihtimali nedeniyle boşaltılmıştı.

Paris Savcılığı, patlamada 2 itfaiye erinin hayatını kaybettiğini,  10'u ağır 47 kişinin yaralandığını duyurmuştu.

Yorumlar