Türkiye'deki bazı iPhone kullanıcılarına bu bildirim geldi!

Türkiye'deki bazı iPhone kullanıcılarına gelen bir bildirim sosyal medyada gündem oldu.

Türkiye'deki bazı iPhone kullanıcılarına bu bildirim geldi!
Son Güncelleme: 24 Temmuz 2021 Cumartesi 14:29
24 Temmuz 2021 Cumartesi 14:16

Sosyal medyada bazı iPhone kullanıcıları telefonlarına Acil Durum Uyarıları kapsamında "Evde kal Turkiye" ifadeleriyle gelen bildirin ekran görüntüsünü paylaştı.

Türkiye'deki bazı iPhone kullanıcıları telefonlarına Acil Durum Uyarısı (Test Alert Notification) geldiğini ve 'Evde kal Turkiye' mesajı geldiğini bildirdi.

Twitter'da telefonlarına gelen alarmın ekran görüntüsünü paylaşan kullanıcılar, alarmın tekrarladığını da ifade etti.

Twitter'da yapılan bazı paylaşımlar şöyle...

"TEST ALERT NOTİFİCATİON" NEDİR?
Test Alert Natification: test uyarısı bildirimi anlamına gelmektedir. Test Alert Natification genel olarak kullanılan bir uyarı sistemi olarak düşünülebilir.

NASIL KAPATILIR
Ayarlar > Bildirimler'e gidin. Ekranın en alt kısmına kaydırın. Test Alert Notification sekmesinden bildirimleri kapatın.

VODAFONE'DAN AÇIKLAMA

Kullanıcıların telefonuna giden acil durum uyarısıyla ilgili Twitter'dan açıklama yayımlayan Vodafone Türkiye, durumun araştırıldığını belirtti ve şunları yazdı:

"24 Temmuz 2021 Cumartesi sabah saatlerinde bazı iPhone kullanıcılarının telefonlarına Acil Durum Uyarıları kapsamında “Evde Kal Türkiye” bildiriminin iletildiği tespit edilmiştir.

Konun teknik ekiplerimiz tarafından araştırılmaktadır. Yaşanan aksaklık ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diler, anlayışınız için teşekkür ederiz.

Yorumlar