MHP'den Babacan'a: Türk siyasetinin utanç vesikası

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'a yönelik zehir zemberek ifadeler kullandı. Yönter, Babacan'ı 'Türk siyasetinin utanç vesikası' olarak tanımladı.

MHP'den Babacan'a: Türk siyasetinin utanç vesikası - Sayfa 1

HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun TBMM'ye dönmesiyle ilgili açıklama yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli "Anayasa Mahkemesi’nin, HDP’li Gergerlioğlu hakkında vermiş olduğu karar terörizme örtülü destektir” dedi.

1 14
 
MHP'den Babacan'a: Türk siyasetinin utanç vesikası - Sayfa 2

Bahçeli'nin bu açıklamasını eleştiren DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Twitter hesabından bir paylaşımda bulunarak "Krizlerin ortağı, Anayasa Mahkemesi’ni yine tehdit etti. Ben de bir kere daha hatırlatıyorum" diyerek 8 Temmuz'da yaptığı bir paylaşımı yeniden gündeme getirdi.

2 14
 
MHP'den Babacan'a: Türk siyasetinin utanç vesikası - Sayfa 3

"Anayasa Mahkemesi’nin kararları herkes için bağlayıcıdır, istisnası yok. Hele hele anayasada ‘Bahçeli hariç’ diye bir hüküm de yok.” sözlerinin yer aldığı paylaşıma MHP cephesinden yanıt geldi.

3 14
 
MHP'den Babacan'a: Türk siyasetinin utanç vesikası - Sayfa 4

MHP'Lİ YÖNTER: HAYDİ BAŞKA KAPIYA!

Babacan'a zehir zemberek sözlerle cevap veren MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, "Kriz yok ki ortak olalım...Seni kandırmışlar, kafeslemişler, iyi keklemişler!" dedi.

4 14