Togg T10X "Türkiye'de Yılın Otomobili 2024" ödülünü kazandı

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından düzenlenen "Türkiye'de Yılın Otomobili 2024" yarışmasının kazananı Togg T10X olarak açıklandı.

Togg T10X "Türkiye'de Yılın Otomobili 2024" ödülünü kazandı
Son Güncelleme: 26 Haziran 2024 Çarşamba 13:00
26 Haziran 2024 Çarşamba 12:57

Rahmi Koç Müzesi'nde düzenlenen törende, OGD üyesi 63 otomotiv gazetecisinin oylarıyla Togg T10X, toplamda 2 bin 630 puan alarak birinci seçildi. Togg T10X'i temsilen ödül törenine Togg Üst Yöneticisi Gürcan Karakaş da katıldı.

Ödül töreninde ayrıca diğer kategorilerde de birincilik ödülleri verildi. "Yılın Basın Lansmanı" ödülünü Renault Austral, "Yılın İnovasyonu" ödülünü Togg Trumore Dijital Deneyim Platformu ve "Yılın Tasarımı" ödülünü Kia EV9 kazandı.

Togg Kurumsal İletişim ve Marka Lideri Çağ Günaçar, yaptığı konuşmada bu ödüllerin kendileri için büyük anlam taşıdığını belirterek, Türkiye'de Yılın Otomobili ödülünü almanın onur verici olduğunu vurguladı. OGD Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Sandık ise yarışmanın Türkiye'deki otomotiv endüstrisi için önemine dikkat çekerek, yarışmanın uluslararası alanda da takip edildiğini söyledi.

Yarışmanın finalinde Togg T10X, Renault Austral, Toyota C-HR Hybrid, Hyundai Ioniq 6, Chery Tiggo 8 Pro, BMW 5 Serisi ve Mercedes-Benz E Serisi finalist olarak yer aldı. Yarışmada değerlendirme kriterleri arasında tasarım, yol tutuş, ergonomi, yakıt tüketimi, emisyon oranları, güvenlik, donanım seviyesi ve fiyat-değer oranı bulunuyordu.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar