İmamoğlu seçmenine seslendi

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Üsküdar'da seçmenlere seslendi.

İmamoğlu seçmenine seslendi
Son Güncelleme: 23 Ağustos 2019 Cuma 12:04
19 Haziran 2019 Çarşamba 18:12

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Üsküdar'da seçmenlere seslendi.

TRT'de katıldığı yayınla ilgili konuşan İmamoğlu, 23 Haziran Pazar gününe kadar televizyona çıkmayacağını açıkladı. İmamoğlu, "Ben bugünden itibaren televizyonlara çıkmıyorum artık. İzlemeye de gerek yok zaten. 4 gün kaldı seçime" dedi.

İmamoğlu konuşmasının devamında şunları söyledi:

Bize karşı çok kötü cümleler kuruyorlar çok komik duruma düşenler var onun için sizlere tavsiyem artık televizyon izlemeyin. Hiç kimse oyundan dolayı bizim rakibimiz değil, biz milletçe biriz. Onlar ne kadar ayrıştırtırsa ayrıştırsın biz tam tersini yapacağız. Ne kadar ötekileştirirlerse ötekileştirsinler biz sarılmaya kucaklaşmaya devam edeceğiz. 23 Haziran’da sizden isteğim herkesin oy kullanıp kullanmadığına bakın. Kapı kapı gezin, demokrasiye sahip çıkın. Bugün itibariyle söylüyorum ki, her şey çok güzel oldu. İçimde öyle bir enerji var ki Allah şahit bana öyle geliyor ki hiç yorulmayacağım. Bu şehirde yaşayan herkesi çok seviyorum. Hem demokrasiye, hem de bu güzel cumhuriyete hep birlikte hizmet edelim.

"Mesleki ahlaka da uygun değil"

Gazeteciler İmamoğlu'na bu görüntüleri hatırlatarak dava açıp açmayacağını sordu.  İmamoğlu: Bir otelin gizliği bakımından çok ayıp yapmışlardır. Dava açacağım bir durum da değil. Mesleki ahlaka da uygun değil.

Program biterken de ya biri söyledi ya da aklına geldi Binali Yıldırım'ın son anda çaya davet etti beni. Ancak hala davet gelmedi. Bu daveti seçim günü de dahil olmak üzere bekliyorum. Olmadı ben kendilerini Saraçhane'ye bekliyorum.

Yorumlar