Tanju Özcan ve Muharrem İnce CHP'ye geri döner mi?

Katıldığı canlı yayında konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Özcan'ın geri dönmesiyle ilgili yaptığı açıklamada aldığı kararı duyurdu. Ayrıca, Özel, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ile ilgili de açıklama yaptı.

Tanju Özcan ve Muharrem İnce CHP'ye geri döner mi?
Son Güncelleme: 17 Kasım 2023 Cuma 16:31
17 Kasım 2023 Cuma 16:28

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP Genel Başkanlığı yaptığı dönemde partiden ihraç edilmişti. Genel seçimlerinin ardından Kasım ayında CHP'de yapılan kurultayda CHP Genel Başkanlığı'na Özgür Özel seçilmişti. Özel yaptığı açıklamada partiden ayrılanları geri çağırmıştı.
 
Özcan: Genel başkanımızla birlikte bir değişim oldu, il başkanımıza dönüş ilgili dilekçemi verdim
Konuyla ilgili açıklama yapan Tanju Özcan şunları ifade etmişti:
 
“Sayın genel başkanımızla görüştük. Biliyorsunuz, Sayın Kılıçdaroğlu görevde kaldığı sürece Cumhuriyet Halk Partisi'ne davet edilsem de dönmeyeceğimi söylemiştim. Çünkü derin fikir ayrılıklarımız vardı. Yeni genel başkanımızla birlikte bir değişim oldu Cumhuriyet Halk Partisi'nde. O yüzden ben de talep edilmesi halinde veya ‘buyur gel’ denilmesi halinde döneceğimi ifade etmiştim. Dün itibarıyla il başkanımıza dönüş ilgili dilekçemi verdim. O da genel merkeze götürdü. Yani şu anda ben tüzüğün aradığı şekilde talep ettim geri dönmeyi. Zannediyorum parti meclisine sevk edilecek önümüzdeki hafta. Orada da bir oylama yapılacak. Dönüşümüz için karar verirse parti meclisimiz. Sadece genel başkanımızın isteğiyle olmuyor. Geri dönüşümün önünde bir engel görünmüyor. Yani artık yüzde 99 itibarıyla Cumhuriyet Halk Partisi'ne geri döneceğim diyebilirim.”
 
Özcan için konuşan Özel: Genel Başkanımı arayıp bir telefonla arayıp sorarım
CHP’den ihraç edilen Tanju Özcan’ın tekrardan CHP’ye dönmesi için Genel Başkan Özgür Özel, önceki Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na danışacağını açıkladı. Özel konuyla ilgili şu açıklamada bulundu:
 
"7. Genel Başkanımız (Kemal Kılıçdaroğlu) Tanju Özcan vakası üzerinden bir görüşme yapmış. O görüşmede de Sayın Genel Başkanın olumlu bir tutumu olmuş. Yine başvuru gerçekleştikten sonra Genel Başkanımı da arayıp bir telefonla arayıp sorarım. 'Tanju Özcan geri gelmek istiyor geçmiş dönemde bir şeyler vardı nasıl düşünülür' diye."
 
'Muharrem İnce'nin seçimlerde lider olmak gibi bir hayali hedefi var'
Özel, Muharrem İnce ile ilgili ise şunları ifade etti:
 
"Muharrem İnce başka bir partinin genel başkanı. Onun için bir şey söylemem doğru olmaz. Kendisinin seçimlerde lider olmak gibi bir hayali hedefi var."

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar