Suudi Kralı Selman'ın koruması öldürüldü!

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz'in yakın koruması öldürüldü. Koruma General Abdülaziz'in, Veliaht Prens tarafından görevden alındığı ve suikaste uğradığı iddia edildi

Suudi Kralı Selman'ın koruması öldürüldü!
Son Güncelleme: 29 Eylül 2019 Pazar 12:53
29 Eylül 2019 Pazar 12:51

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz'in yakın korumalarından Tümgeneral Abdulaziz bin Beddah el-Fağım, arkadaşı Memduh Al Ali tarafından vurularak öldürüldü. Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'nın haberine göre, Mekke polisinin yaptığı açıklamada, Fağım'ın, dün akşam arkadaşı Turki es-Sebti'yi Cidde'deki evinde ziyareti sırasında aynı evde bulunan diğer arkadaşı Memduh Al Ali ile arasında tartışma çıktığı belirtildi.

TARTIŞMA SIRASINDA ÖLDÜRÜLDÜ İDDİASI

AA'da yer alan habere göre tartışma sırasında Ali'nin ateş açması sonucu Fağım, Sebti ve Filipinli bir işçinin yaralandığı ifade edilen açıklamada, Fağım'ın tedavi için kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı kaydedildi.

KORUMAYI ÖLDÜREN DE ÖLDÜRÜLDÜ

Açıklamada, kendisini yakalamak isteyen güvenlik güçleriyle çatışan Al Ali'nin öldürüldüğü, çatışmada beş güvenlik görevlisinin yaralandığı belirtildi. Öte yandan, Suudi Arabistan'ın Ukaz gazetesinin haberinde, Fağım'ın cenazesinin bugün Kabe'de kılınacak cenaze namazının ardından defnedileceği bildirildi.

VELİAHT PRENS SELMAN GÖREVDEN ALMIŞTI

Koruma General Abdülaziz'in, 2002 yılından beri Kral Selman'ın yakın korumalığını yaptığı ve Kral'ın en yakınındaki isimlerden biri olduğu belirtildi. Abdülaziz'in bu ay içinde Veliaht Prens Muhammed bin Selman tarafından görevden alındığı ve siyasi bir suikaste kurban gitmiş olabileceğine de dikkat çekildi.

Yorumlar