Sevişirken tatmin olamamanın sorunu nedir? Haydar Dümen yanıtladı!

Genç kızlıktan çıkıp cinsellikle tanışanlar sancılı günler geçiriyor, mutsuzluğa davetiye çıkarıyor. Taşların yerine oturmadığı bu dönemde korku, heyecan, istek bir arada yaşanıyor, hem kafalar hem duygular karışıyor. Sabırlı olun, zaman her şeyin ilacı.

Sevişirken tatmin olamamanın sorunu nedir? Haydar Dümen yanıtladı! - Sayfa 1

Neden olamıyorum?


20 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla haftada 2 kez ilişkiye giriyoruz. İlişki sırasında ön sevişme ve yeterli zamanımız olmasına rağmen ben orgazm olamıyorum. Acaba ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Sevgili okurum, kadınların orgazmı gerçekten büyük bir sorun. Pek çok neden bunu engelliyor. En azından vajinanın organik dokusu çoğu kişide duyarlı değil. Ama klitoris var. Yani sen biraz rahatla, ön yargıdan kurtulmaya çalış. Partnerin de bu işte usta ve seni heyecanlandıran biriyse yollar açıldı demektir. Bu konularda bilgilenin, okuyun ve öğrenmeye çalışın.

1 16
 
Sevişirken tatmin olamamanın sorunu nedir? Haydar Dümen yanıtladı! - Sayfa 2

O sıvı nedir?


18 yaşındayım. Penisim sertleşmeden bir sıvı geliyor. Akşam mastürbasyon yaptıktan sonra sıvı geliyor. Bir de kız arkadaşımla konuşurken böyle oluyor. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Okurum, o sağlığının işareti. Garanti belgen gibi. O meni değil, zevk suyu. Onun önlenmesi gereksiz ve doğru değil.

2 16
 
Sevişirken tatmin olamamanın sorunu nedir? Haydar Dümen yanıtladı! - Sayfa 3

Ayrılmak istemiyorum


23 yaşındayım. Erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla birlikte oluyoruz. Onunla birlikteyken bir türlü orgazm olmuyorum. Sevgilim bu durumdan çok rahatsız. Ondan ayrılmak da istemiyorum. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Sevgili okurum, düzelecek. Aceleci, tedirgin ve yargılayıcı olma. Olayı akışına bırak. Önünde 50-60 yıl sürecek bir cinsel yaşamın var. Ama güzel kızım, işin neresinde takıldığını da bu yolla anlayamam ki önünüze bir çözüm koyayım.

3 16
 
Sevişirken tatmin olamamanın sorunu nedir? Haydar Dümen yanıtladı! - Sayfa 4

Mutlu olmuyorum


20 yaşında kızım. Erkek arkadaşım 26 yaşında. Sevgilimle sevişirken mutlu da tatmin de olmuyorum. Ayrı kaldığımızda onu özlüyorum ama birlikteyken tüm isteğim gidiyor. Öpüşürken bile zevk almıyorum. Ne yapmam gerekiyor? Benim sorunum nedir?

CEVAP

Sevgili okurum, bunun adına genç kızlık sendromu diyelim. Bu dönem çocukluktan kadınlığa geçiş ara dönemi olup adı da gençlik yıllarıdır. Bu yıllarda hem heyecan, korku, sevgi, aşk, özlem hem de belirsizlik bu tür çelişkilere neden olur. Arkadaşını özlediğine göre duyguların ona yönelik. Ama tehlikeli sulardasın be kızım. Bir olay böyle başlamış, böyle gideceğe benzer. Eğer öyleyse zamana bırakalım ve bekleyelim görelim.

4 16