Sedanur'un tecavüz haberlerine yalanlama

Sedanur Güzel'in otopsisinde tecavüz bulgusuna rastlandığına ilişkin habere, Kars Valisi'nden yalanlama geldi. Konuyla ilgili olarak Kars Cumhuriyet Başsavcılığı da bir açıklama yaptı.

Sedanur'un tecavüz haberlerine yalanlama
Son Güncelleme: 23 Ağustos 2019 Cuma 11:57
23 Eylül 2018 Pazar 13:33

DHA'nın haberine göre, kaybolduğu ilk günlerde öldüğü tahmin edilen Sedanur Güzel'in cesedinde sıcak ve havasız ortam nedeniyle kurtlanma oluştuğunun belirlendiği ve kurtlanma nedeniyle vücuttaki darp izlerini tanımlayamayan uzmanların, Sedanur Güzel'in öldürüldüğünün kesin olduğu yönünde görüş bildirdiği ifade edilmişti. Haberde, yine morarma kurtlanma nedeniyle kesin ölüm nedenini belirleyemeyen uzmanların, kan, DNA ve iç organlarından örnekler aldığı ve tecavüz bulgusuna da rastladıkları ifade edilmişti.

Vali ve Cumhuriyet Başsavcısı açıklama yaptı

Kars Valisi Rahmi Doğan, 9 yaşındaki Sedanur Güzel'in ölü bulunmasıyla ilgili olarak "Sedanur kızımızla ilgili basında çıkan otopsi sonuçları açıklandı bilgisi doğru değildir." dedi.

Kars Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Fatih Camgöz ise açıklamasında "Sedanur Güzel'in cinsel istismara maruz kalıp kalmadığı ve ölümünün nasıl gerçekleştiği net olarak ancak patolojik inceleme sonucu belli olacaktır." ifadelerini kullandı.

Yorumlar