CHP Sözcüsü Faik Öztrak: Artık ekonomiye dönme zamanı geldi

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, İstanbul seçimlerine ilişkin açıklama yaptı. Öztrak, "Artık seçim bitti. Yapay gündemleri bırakıp ekonomiye dönme zamanı geldi" dedi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak: Artık ekonomiye dönme zamanı geldi
Son Güncelleme: 23 Ağustos 2019 Cuma 12:04
24 Haziran 2019 Pazartesi 16:20

İstanbul seçimleri sonrası CHP Sözcüsü Faik Öztrak gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Sandıkları bıkramadıkları için vatandaşlara teşekkür eden Öztrak, “İstanbul'da da Türkiye'de de her şey çok güzel olacaktır. Ekonominin sorumlusu ‘benim’ dendi, bir yılda ekonominin geldiği durum ortada. Türkiye son 5 yıllık süreçte 8 ayda bir sandık başına gitmiş. Millet artık bu seçimlerle yoruldu.” açıklamasını yaptı

Kemal Kılıçdaroğlu’nun 13 maddelik bir paket açıkladığını ifade eden Öztrak, “Yedi paket açıkladılar.  Dengelendik, dengeleniyoruz dediler, kriz teğet geçecek sandılar ama yanıldılar. TL, dolar karşısında yüzde 18 değer kaybetti." Değerlendirmesinde bulundu.

Öztrak’ın açıklamaları şöyle:

“Tek adam parti devletine geçip, parlamentoyu geriye ittikten sonra kriz derinleşti. Bütçe açığı 3 katına çıktı. Bu tabloda fatura her zaman olduğu gibi vatandaşa çıktı. Artık seçim bitti, yapay gündemlerini bırakıp ülkenin gerçek gündemi ekonomiye dönmenin vakti geldi. Saray yönetimi silkelenip kendine gelmeli"

5 yıllık kalkınma planı meclise gelmeli

Hâlâ açıklanmayan 5 yıllık Kalkınma Planı Meclis'e gelmelidir. Alınacak önlem ayakları yere basan bütüncül ve kapsamlı bir program olmalıdır. Bu şans, bu fırsat iyi değerlendirilmelidir. Alınacak önlemler ithalat yerine üretimi, borç yerine kazancı önceleyen programın parçası olmalıdır.  Demokrasi ve hukuk devleti güçlendirilmelidir. Sadece İstanbul'da değil, Türkiye'de her şeyin çok güzel olacağı günler mümkündür.

Herkes işine odaklanmalı

Türkiye gerçekten seçimlerden yorulmuştur. Seçimsiz dört yıl önemli bir fırsattır. Herkes işine odaklanmalıdır.

İlçelerdeki artış İstanbul genelindeki artış artık İstanbulluların kendi sesini duymayan ve milletin iradesini masa başında gasp eden, mazbataya el başında el koyan, Türk seçim tarihinde görülen en büyük haksızlık olan 31 Mart sürecinde yaşananlara cevaptır. Millet sesini duyurmuştur."

Vatandaşların sandıkta verdiği mesaj çerçevesinde demokrasi ve hukuk anlayışı güçlenmeli. Gerginlikler azaltılmalı."

CHP

Yorumlar