Deniz Zeyrek: Sahada İmamoğlu avantajlı

Yazar Deniz Zeyrek, sahada Ekrem İmamoğlu’nun avantajlı olduğunu yazdı.

Deniz Zeyrek: Sahada İmamoğlu avantajlı
Son Güncelleme: 23 Ağustos 2019 Cuma 12:03
16 Mayıs 2019 Perşembe 09:25

YSK kararı ile İstanbul’da seçimler yenileniyor. 23 Haziran’da İstanbul seçmeni sandığa giderken, adaylar çalışmalarında devam ediyor. Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, CHP ve Deniz Zeyrek’in sahada hala avantajlı olduğunu ifade etti.

 Zeyrek’in yazısı şöyle:

CHP ve Ekrem İmamoğlu, sahada hala avantajlı. Belki de son 17 yıldır ilk kez CHP'nin adayı gündem belirliyor ve AK Parti arkasından gidiyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin su, taşıma ücreti gibi konularda vaatlerini hayata geçirmesi, İmamoğlu'nun artı hanesine yazıldı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın “Ekrem İmamoğlu olarak değil ‘CHP adayı' diye seslenin” talimatı vermesi, medyanın bu talimata hemen uyması da İmamoğlu'nun isminin İstanbul'da ne kadar öne çıktığını gösteriyor.

Diğer taraftan, CHP propaganda stratejileri kadar seçmeni sandığa götürebilme, sandığın ve sayımın güvenliğini sağlama gibi konularda da geçmişte görülmemiş kadar motive olmuş.

Bu alandaki operasyonu yürüten Canan Kaftancıoğlu, 23 Haziran'da hem seçmenleri sandığa götürme, hem sayım ve birleştirme sonuçlarını kısa sürede bir merkezde toplama konusunda güvence veriyor.

Kaftancıoğlu, AK Parti'ye de “Ne yaparlarsa yapsınlar, kaybetmeyi öğrenecekler” mesajı veriyor.”

Yorumlar