Öztrak’tan Soylu’ya ‘ahmak’ yanıtı: Seçilmiş birine hakaret edecek kadar kendini kaybetti

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu için 'ahmak' diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu eleştirdi.

Öztrak’tan Soylu’ya ‘ahmak’ yanıtı: Seçilmiş birine hakaret edecek kadar kendini kaybetti
Son Güncelleme: 4 Kasım 2019 Pazartesi 16:36
4 Kasım 2019 Pazartesi 16:33

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yönelik "Avrupa Parlamentosu'na gidip Türkiye'ye gidip şikayet eden ahmağa söylüyorum. Bunun bedelini bu millet sana ödetecek. Bu iş o kadar bedava değil. Yazıklar olsun. Bu milletin sana okuttuğu okula yazıklar olsun" ifadesini kullanmıştı.

 Öztrak’tan yanıt geldi!

 Soylu’nun bu sözlerini eleştiren Öztrak “Süleyman Soylu seçilmiş birine kalkıp bu hakaretleri edecek kadar kendini kaybetmiş vaziyettedir. Atanmışların seçilmişlere bu şekilde konuşmaya hakları yoktur. Her yurt dışına çıktıklarında Türkiye'yi kötülediler. Bu lafın sorumluluğu vardır ve hesabı sorulacaktır.” ifadelerini kullandı.

Ekonomideki gelişmelere de değinen Öztrak, şunları söyledi:

“Bu sabah ekim ayı enflasyon rakamları açıklandı. Vatandaşlarımızın hissettiği hayat pahalılığı yüzde 16,8 . Sokaktaki ile açıklanan enflasyon arasındaki fark var. 2020'de yapmak istedikleri borçlanma 14 milyar dolar.  Devlet bütçesini bakkal defteri gibi yönetiyorlar. Bir yıllık gelirimizi aşmış durumdayız. Bu bir rekor. Damat hala bu işi böyle götürebileceğini düşünüyor.

Ekonomide güven çok önemlidir.  Ekonomimiz güven vermemektedir. Ekonomi dümeni değiştirilmelidir. Merkez Bankası üzerindeki saray gölgesi kaldırılmalıdır. Bununla ilgili yasa teklifini Meclise taşıyacağız. Kamu maliyesinde disiplin mutlaka sağlanmalıdır. Mevcut ihale kanunu kaldırılmalıdır. Kamuda israfa son verilmelidir. Cumhurbaşkanlığı tekrar Çankaya Köşkü'ne taşınmalıdır. Türkiye'nin yeni bir büyüme stratejisine ihtiyaç vardır. Stratejimizin ilk ayağı hukuku katılımcı demokrasiyi yeniden ayağa kaldırmaktır”

Öztrak, ABD Başkanı Trump’ın mektubu hakkında ise, “ABD Başkanı, teröristlerin kendisine yazdığı mektubu saraya göndermeye cüret edebiliyor. Erdoğan ABD'ye gideceğini söylerken daha önceki samimi görüntüleri tekrar edeceğiz diyor. AKP Genel Başkanı Erdoğan 'Mektup cebimde ABD'ye götüreceğim' diyor. Kabul edilemeyecek yasa tasarılarının ardından 'Daha gitmek konusunda karar vermedim' diyor. Ancak Trump, Erdoğan'ın gelmek istediğini söylüyor. Merak ediyoruz bu mektup sonrasında ABD'ye gitmek istemesinin nedeni nedir?” diye konuştu

Yorumlar