Vali Toprak törende uyarmıştı! O kişinin kim olduğu ortaya çıktı

Konya'da Öğretmenler Günü için düzenlenen programa katılan Vali Cüneyit Orhan Toprak'ın kürsüde konuştuğu sırada bacak bacak üstüne attığı için "Öğretmen gibi otur" diyerek bir kişiyi uyarmıştı. O kişinin kim olduğu ortaya çıktı.

Vali Toprak törende uyarmıştı! O kişinin kim olduğu ortaya çıktı
Son Güncelleme: 25 Kasım 2019 Pazartesi 10:32
25 Kasım 2019 Pazartesi 10:25

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla dün Selçuklu Kongre Merkezi'nde düzenlenen törende Vali Cüneyit Orhan Toprak, konuşmasını yapmak üzere kürsüye geldi. Toprak, konuşması sırasında, dinleyiciler arasında bulunan bir kişinin bacak bacak üstüne atarak oturduğunu görerek, "Sen öğretmen misin? Öğretmen gibi bir otur da görelim. Böyle güzel duygularla geliyoruz, güzel hareketlerle karşılaşmak isteriz. Beni değil arkadaşlarını rencide ediyorsun. Bana göre hava hoş. Biz halen ilkokul öğretmenimizin bize destur edindirdiği hareketlerle hayatımızı devam ettiriyoruz. Biz onu hareketleriyle örnek alıyoruz ve öyle öğretmenler görmek istiyoruz. Yalan mı arkadaşlar? Yalansa söyleyin" dedi.

Vali Toprak'ın bu sözleri, salondakiler tarafından alkışlandı.

Uyardığı kişi gazeteci çıktı

Törenin ardından valilik tarafından yapılan araştırmada bacak bacak üstüne atan kişinin, yerel bir gazetede çalışan muhabir olduğu ortaya çıktı. Vali Toprak, yaptığı yazılı açıklamada,  programda üzücü bir olay yaşandığını belirterek, şunları kaydetti:

''Öğretmenler Günü münasebetiyle düzenlenen ve çok güzel geçen program esnasında maalesef üzücü bir gelişme yaşanmıştır. Programdaki konuşmam sırasındaki protokolde oturan bir kişinin oturma biçiminin asgari nezaket ölçülerinin çok ötesinde olması üzerine, kendisine öğretmen olup olmadığını sordum. Şahsın, başıyla olumlu işaret yapmasından sonra bir uyarım oldu. Ülkemize, bizlere ve tüm insanlığa emeği olan bütün öğretmenlerimizin bu kadar önemli bir günde yerel muhabir olduğunu öğrendiğimiz bir kişiden dolayı böyle bir durumla karşılaşmaları beni de derinden üzdü. Çok büyük bir heyecan ve mutlulukla geldiğimiz törende, öğretmen olmasa dahi bu tip bir oturuş şekli orada bulunan herkese karşı da uygun görülemezdi. Program yaklaşık 2 bin öğretmenimizin bulunduğu ortamda çok coşkulu, mutlu ve heyecanlı şekilde devam etmiştir.''

Cüneyit Orhan Toprak kimdir?

Aslen Erzincan Refahiye nüfusuna kayıtlı olan Vali Cüneyit Orhan Toprak, 1966 yılında Kayseri’de doğdu. 1987 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu. evli ve iki çocuk babasıdır.

Mesleki  Kariyeri

1988-1991 yılları arasında Kayseri Kaymakam Adayı olarak görev yaptı.

1989-1990 yılları arasında İngiltere’de 1 yıl süreli dil ve meslekî konularda eğitim aldı.

Kozaklı (Nevşehir) Kaymakam Vekilliği,

Eskil (Aksaray) Kaymakamlığı,

Yenifakılı (Yozgat) Kaymakamlığı,

Hamur( Ağrı) Kaymakamlığı,

Gülşehir (Nevşehir) Kaymakamlığı,

Siverek (Şanlıurfa) Kaymakamlığı,

İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişliği görevlerinde bulundu.

2009-2010 yılları arasında ABD’de 6 ay süreli dil ve meslekî konularda çalışmalar yaptı.

01.06.2016 - 02.11.2018 yılları arasında Hakkari Valisi olarak görev yaptı.

26.10.2018 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Konya Valiliğine atandı.

 

Yorumlar