Dekan Orhan Acar görevinden istifa etti

Video konferans görüşmesinde kameraların açık olduğunu unutarak, “Kızların resimlerini de görüyoruz böylece... Çaktırma" ifadelerini kullanan dekan görevinden istifa etti.

Dekan Orhan Acar görevinden istifa etti
Son Güncelleme: 13 Mayıs 2020 Çarşamba 11:37
13 Mayıs 2020 Çarşamba 11:29

Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Orhan Acar'ın yayında olduğunu unuttuğu anlardaki konuşması sosyal medyada gündem oldu.

“Kızların resimlerini görüyoruz çaktırma”

Orhan Acar, video konferansta olduğunu ve kameranın açık olduğunu hesap etmeyerek, öğrencilerin isimlerini okuduğu sırada "Kızların resimlerini de görüyoruz böylece, çaktırma" dedi.

“Bu dediklerimi duyarlar”

Odadaki başka bir kişi tarafından "Sizi takip ediyor olmasınlar" diye uyarılan Acar, kontrol edip "Sesim de gidiyor" dedi.

Odadaki kişinin "Öğrenciler bu dediklerini duyarlar" demesi üzerine ise sessizliğe bürünen Acar, daha sonra kameraya bakarak "Yanıldık ha" diyerek gülümsedi.

İstifa etti

Gelen tepkilerin ardından Dekan Orhan Acar istifa etti.

Gazi Üniversitesi'nden yapılan açıklamada, "Üniversitemiz Fen Fakültesi Dekanlık görevini vekaleten yürüten Prof. Dr. Orhan Acar'ın sosyal medya ve basına yansıyan ifadeleri nedeniyle yasal süreç başlatılmış olup, sürecin selameti açısından kendisi 13.05.2020 tarihinde istifa etmiştir" denildi.

 

Yorumlar