2 yaşındaki kızını dövmüştü! O annenin cezası belli oldu

Zonguldak’ta 2 yaşındaki kızını dövmesi eşinin salona yerleştirdiği kamera ile ortaya çıkan annenin cezası belli oldu. Anneye 1 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

2 yaşındaki kızını dövmüştü! O annenin cezası belli oldu
Son Güncelleme: 23 Ağustos 2019 Cuma 12:03
17 Mayıs 2019 Cuma 11:55

Zonguldak’a bağlı Gökçebey ilçesinde Erdem T., 2013 yılında Yuğba T ile hayatlarını birleştirdi.  2 yıl sonra kızlar E. dünyaya geldi. Erdem T., Eylül 2017´de kızının vücudundaki morluklardan şüphelenip evin salonuna gizli kamera yerleştirdi. Eşinin kızları E.'yi dövdüğünü kamerayla tespit eden Erdem T., polise şikâyetçi oldu.

3 ay evden uzaklaştırma cezası alan Tuğba T. hakkında, Gökçebey Asliye Ceza Mahkemesi´nde 'aile hukukundan kaynaklanan yükümlülüğü ihlali' ve 'alt soya karşı kasten yaralama' suçlarından 5.5 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı da avukat görevlendirerek davaya müdahil oldu.

Tutuksuz yargılandı

Tutuksuz yargılanan Tuğba T., eşiyle geçimsizlikler yaşadıklarını anlatarak, kızını darp ettiği için pişman olduğunu ve utandığını söyledi. Bir anlık sinirle olayın meydana geldiğini anlatan Tuğba T., sinirlendiği zaman her annenin çocuğuna uygulayacağı şiddet kadar çocuğuna şiddet uyguladığını, bu şiddetten kastının kızının kalçasına hafif vurmak olduğunu anlattı.

Kararda "eziyet" vurgusu

Tuğba T., kamera görüntülerinden yapılan tespite göre kızına karşı 2 kez 'basit yaralama' suçunu işlediği kanaatiyle toplam 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Tuğba T.´ye verilen hapis cezası, yargılama sırasında mahkemece gözlemlenen tutum ve davranışları ile pişmanlığı göz önüne alınarak hükmün açıklanmasına geri bırakıldı. Geçen 5 Mayıs'ta açıklanan gerekçeli kararda ise, Tuğba T.'nin kızı E.'ye karşı fiziki ve sözel şiddeti nedeniyle 'Aile Hukukundan Kaynaklanan Yükümlülüğün İhlâli' suçundan dava açılsa da olayın, 'çocuğa şiddet' eyleminde kaldığı ve basit yaralama suçunu oluşturduğu kanaatine varıldığı ifade edildi.

Kızını geçici süre ile velayetini alan baba Erdem T. ile Tuğba T.´nin Çorlu Aile Mahkemesi´nde açılan boşanma ve velayet davası ise devam ediyor. Bu davanın da bir an önce sonuçlanmasını beklediğini söyleyen Erdem T., "Verilen cezayı az buldum. Kızımın psikolojisi uzun süre sonra normale döndü. Şu an çok iyi ve mutlu. Kızımın velayetinin de en kısa zamanda bana verilmesini bekliyorum" dedi.

Yorumlar