Numan Kurtulmuş aday belirlemede beş temel kriteri açıkladı

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Star Gazetesi'ne önemli açıklamalar yaptı.

Numan Kurtulmuş aday belirlemede beş temel kriteri açıkladı
Son Güncelleme: 16 Eylül 2018 Pazar 12:40
16 Eylül 2018 Pazar 12:32

Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak ile Yayın Danışmanı Halime Kökce’nin sorularını yanıtlayan AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Beş temel kriter

AK Parti’nin 2019 yerel seçimlerine yönelik stratejilerini anlatan Kurtulmuş, aday belirlemede beş temel kriterlerinin olduğunu belirterek bunları ehliyet, liyakat, sadakat, adalet ve tevazu şeklinde sıraladı.

AK Parti’li Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, sosyal medyada AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'a yönelik eleştirileri sonrası görevinden alınmıştı.

Yaşanan tartışmaya ilişkin göndermede bulunan Numan Kurtulmuş, şunları söyledi:

“Başarılı belediyecilikte hizmet şarttır, ama hizmet etmek tek başına yeterli değildir. Mutlaka insanların gönlüne girebilmek, insanlara sevgiyle tevazu ile yaklaşmak lazım. İnsanlar, ne kadar hizmet ederlerde etsinler kibir kuleleri gibi ortalıkta dolaşanlardan hazzetmezler. Onlara sempati duymazlar. İnsanlar Cumhurbaşkanımızı niçin seviyorlar? Çünkü evinden el sallayan bir ev hanımının ricasını kırmayıp evine gidip çayını içiyor, fukara sofrasında dizini kırıp oturabiliyor. İnsanlara çocuk dahi olsa son derece mütevazı, arkadaşı gibi yaklaşıyor ve bunları siyasi bir kaygıyla yapmıyor. İnsani bir tavır olarak bunu ortaya koyuyor. Adaylarımızın da bu özellikleri taşıması en az hizmet kadar önemli bir özellik olacaktır. Değerler dünyamız seçim kampanyasının hassasiyetlerinden olacak.”

Yorumlar