Muz paylaşımı yapan Suriyelilere ne oldu?

Göç İdaresi Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada "Sosyal medyada provokatif muz görüntüsü paylaşımı yapan 45 yabancı uyruklu şahıs tespit edilmiş, bu şahıslar adli işlemlerin ardından sınır dışı edilmek üzere geri gönderme merkezlerine sevk edilmiştir" denildi.

Muz paylaşımı yapan Suriyelilere ne oldu?
Son Güncelleme: 12 Kasım 2021 Cuma 16:54
12 Kasım 2021 Cuma 16:53

Göç İdaresi Başkanlığı sosyal medyada provokatif muz paylaşımı yapan yabancı uyruklu kişilere yönelik yeni bir açıklama yaptı.

Açıklamaya göre bu kişiler hakkındaki adli işlemler tamamlandı. 45 kişinin sınır dışı edilmek üzere geri gönderme merkezlerine sevk edildiği bildirildi.

Göç İdaresi Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonuna bağlı Göç ve Uyum Alt Komisyonu'nda düzensiz göçle mücadele konusunda genel bilgi veren Başkan Yardımcımız, kendisine yöneltilen sosyal medyada paylaşılan provokatif muz görüntüleri ile ilgili bir soruya cevap verirken sorunun cevabı yazılı olarak istenmiş, sözlü cevap yarım kalmış bu da kamuoyuna yanlış yansıtılmıştır. Bahse konu provokatif paylaşımları yapan 45 yabancı uyruklu şahıs tespit edilmiş, bu şahıslar adli işlemlerin ardından Sınır Dışı edilmek üzere Geri Gönderme Merkezlerine sevk edilmiştir. İşlemleri devam eden 45 yabancı uyruklu şahıs halen Geri Gönderme Merkezlerinde idari gözetim altında bulunmaktadır" denildi.

Yorumlar