Akşener'den hükümete çağrı: Milli yas ilan etmek için daha neyi bekliyorsun?

İYİ Parti lideri Meral Akşener, Gara Operasyonu'nda şehit düşenleri anarak başladığı konuşmasında, hükümete seslenerek, "Milli bir meselede, milli bir acıda, milli yas ilan etmek için daha neyi bekliyorsun?" dedi.

Akşener'den hükümete çağrı: Milli yas ilan etmek için daha neyi bekliyorsun? - Sayfa 1

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuştu. Gara şehitlerini anan Akşener, konuşmasına “Yine kara günlerdeyiz… Kahraman şehitlerimizin aziz ruhları şad, mekanları cennet olsun. Cenab-ı Hak onları, Peygamber efendimize komşu kılsın” diye başladı

1 24
 
Akşener'den hükümete çağrı: Milli yas ilan etmek için daha neyi bekliyorsun? - Sayfa 2

"En başından söyleyeyim;Ülkeyi yönetenler, devlet adabına, devlet edebine, devlet idaresinin sorumluluğuna uygun davranmasalar da biz sözlerimizi seçerek konuşacağız” diyen İYİ Parti lideri, “10 şehrimizde, şehit cenazelerimiz vardı. 10 şehrimize ateş düştü. Milletçe yüreğimiz yandı. Gara’da, lanet terör örgütü PKK’ya yönelik operasyon, milli bir meseledir. Dolayısıyla, üzerinde konuşan herkesin, sözlerine dikkat etmesi gerekir. Ancak bu dikkat, yapılan bir yanlış varsa, bir hata varsa, üzerini örtmek için bahane olamaz. Başarılı operasyonların müjdesini kendi verip, felaketlerin açıklamasını, valilere, bakanlara havale etmek, devletin değil, algının yönetimidir. 

2 24
 
Akşener'den hükümete çağrı: Milli yas ilan etmek için daha neyi bekliyorsun? - Sayfa 3

Milli güvenliğimizi ilgilendiren alanlarda, sessizliği anlar, saygıyla da karşılarız. Ama evlatlarımıza ne olduğunu, doğal olarak bilmek isteriz. Bugüne kadar, bu tür operasyonları başarıyla yürüten, bu konuda dünyaya örnek olan kahraman askerlerimizin, neden böyle bir sonuçla karşılaştığını öğrenmek isteriz.Çok daha beter cehennemlere, sessizce süzülüp, teröristin hakkından gelip, güvenle çıkan kahramanlarımız, bu kez, neden böyle bir sonuçla karşılaştı, anlamak isteriz. Bu işte, siyasetin parmağı var mı, yok mu bilmek isteriz. Bu aziz milletimizin en doğal hakkı, bizim de milletimize karşı görevimizdir” dedi

3 24
 
Akşener'den hükümete çağrı: Milli yas ilan etmek için daha neyi bekliyorsun? - Sayfa 4

Akşener sözlerini şöyle sürdürdü:

“Siz, şehit anasını kongreye canlı bağlayıp, felaketten siyaset devşirme peşinde koşabilirsiniz. Biz koşamayız. Siz, sosyal medyada, meclis kürsülerinden linç kampanyaları başlatıp, şehitlerimizi sizden olmayana saldırmak için araç yapmaya cüret edebilirsiniz. Biz edemeyiz. Siz, ülkemize yaşattığınız her felakette takındığınız aymaz tavırla, ‘Şov devam etmeli’ diyebilirsiniz. Biz diyemeyiz. Demeyeceğiz! Bu olayların ardından, özellikle devleti idare edenlerin her sözlerine dikkat etmeleri gerekir. Devleti idare edenler, terör örgütünün alıkoyduğu evlatlarımıza, 'Esir' demez, diyemez. Devletin zirvesi, bu ülkenin kahraman evlatları için 'Esir' kelimesini kullanamaz. Siz hiç yabancı devlet görevlilerinin, kaçırılan vatandaşları için ‘esir’ dediğini duydunuz mu? Ciddiyet sahibi görevlilerden bunu duyamazsınız, çünkü bunun bir sebebi vardır. 

4 24